VI Opolski Festiwal Gór

opolski-festiwal-gor-2

Każdego roku, w drugiej połowie października, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki tradycyjnie zamienia się w niezwykle gościnny przyczółek ludzi gór. Hasłem przewodnim, które towarzyszy organizatorom, jest „różnorodność”. W Opolu znalazło się miejsce dla szerokiego spectrum górskiej aktywności, stąd obecność podczas kolejnych edycji festiwalu najwybitniejszych wspinaczy, himalaistów, biegaczy i ludzi gór. W tym roku również poznamy ich drogę na szczyty świata oraz życiowe historie. Impreza to nie tylko spotkania, ale również stoiska ze sprzętem górskim, literaturą górską, projekcje filmowe i ścianka wspinaczkowa otwarta dla wszystkich.
Szczegóły i najświeższe informacje tu: klik!
Zapraszamy.

PROGRAM:

VI OPOLSKI FESTIWAL GÓR

CZWARTEK 19.10

16.30- Warsztaty: Maciej Stańczak- „Pierwsza pomoc w górach”.

17.30- Spotkanie autorskie: Arkadiusz Tabisz, Dariusz Kaptur-„Skały lądeckie. Przewodnik wspinaczkowy”, gość specjalny: Jan Mikita, prowadzenie: Zbigniew Piotrowicz

18.30- Spotkanie autorskie: Anna Kamińska Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”, prowadzenie: Zbigniew Piotrowicz

19.30- Marcin Kwaśniewski "Biznes z pasją i pasja w biznesie, czyli jak robić to, co się kocha".

20.30- Andrzej Bargiel „K2 Ski Challenge”.

PIĄTEK 20.10

17.30- Olga Kosek „Lodowy Puchar Świata, czyli moja przygoda z <dziabami>”.

18.30- Andrzej Mirek „ Lofoty wspinaczkowo i nie tylko”.

19.30 Marcin Wernik „Wszystko jest możliwe, czyli o przełamywaniu swoich barier we wspinaniu i innych sportach”.

20.30 Piotr Hercog „Hercog Mountain Challenge”.

SOBOTA 21.10

11.00- Trening z mistrzem: biegowe spotkanie z Marcinem Świercem.

15.30- Warsztaty: Arkadiusz Tabisz i Krzysztof Kurenda „Techniki zjazdów na linie w górach”.

17.30- Robert Gondek „Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki”.

18.30- Janusz Majer „Śląscy himalaiści”.

19.30- Andrzej Marcisz „Projekt Tatrzańskie Granie”.

20.30- Leszek Cichy i Piotr Korczak „Czy w 1924 roku George Mallory dotarł do szczytu Mount Everestu?”.

IMPREZA TOWARZYSZĄCA:

21.10 (sobota), godz. 10.00  -dzień otwarty na ścianie wspinaczkowej w PSP 11, ul. Chabrów 65

logo_góry