Spotkanie ze Sławomirem Idziakiem

spotkanie-z-slawomirem-idziakiem

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Panem Sławomirem Idziakiem należącym do grona najbardziej utalentowanych polskich filmowców. Jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, za które otrzymał liczne wyróżnienia. Przez lata współpracował jako operator z reżyserami takimi jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych: mieszkańców, adeptów sztuk wizualnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących opolskie środowisko filmowe oraz dziennikarzy.

Idziak Slawomir v1-1W ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi w zakresie promocji miasta Fundacja Film Spring Open Pana Sławomira Idziaka zrealizuje w naszym mieście projekt pt. „Mieszkańców Opola Portret Własny“. Projekt został zauważony, doceniony i wybrany przez komisję do realizacji. Wyjątkowość projektu polega na maksymalnym angażowaniu mieszkańców Opola przy wykorzystaniu najnowszej technologii oraz wiedzy profesjonalnej ekipy filmowej i osobistym udziale mistrza Pana Sławomira Idziaka. Grupa zainteresowanych praktyczną edukacją audiowizualną uczestników (m.in. studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego) - około 15-18 osób związanych z Opolem pod opieką pedagogów - znanych profesjonalistów, zrealizuje projekt filmowy (dokumentalny lub fabularny), którego tematem jest Opole od fazy scenariusza poprzez realizację, post-produkcję kończąc na internetowej dystrybucji.

Proponowane zadanie realizowane będzie przez dwa tygodnie w 2017 roku. Zadanie zrealizowane zostanie na pokładzie Cinebusa - autobusu służącego do produkcji filmów, posiadającego najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny. Rezultatem będzie, grupowy film na temat Opola.

Realizatorzy będą zachęcać mieszkańców aby dołączyli do zabawy i sami realizowali filmy za pomocą telefonów komórkowych.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!