Aktualności
< powrót do aktualności

53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Piątek

18:30
53-krajowy-festiwal-piosenki-polskiej-piatek
Archiwalne

Sprzedaż biletów na 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej (piątek, sobota, niedziela) rozpocznie się w dniu 21.05. o godz. 9.00 poprzez stronę: bilety.ncpp.opole.pl i potrwa do 29. maja.

Sprzedaż w kasie NCPP  od 23.05. od godz. 10.00.

Sprzedaż biletów na 4. dzień Festiwalu (poniedziałek 6.06), koncert "Scena Alternatywna", rozpocznie się 23.05. o godz. 10.00 jednocześnie na stronie bilety.ncpp.opole.pl oraz w kasie NCPP

Program koncertu:

godz. 20:30 „Ta noc do innych jest niepodobna” – koncert piosenek filmowych 
 
godz. 23:00 Debiuty 

 

Ceny biletów: 60, 80, 110 zł w zależności od sektora

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim zainteresowane kupnem biletów na 53. KFPP proszone są o kontakt telefoniczny z kasą NCPP pod nr telefonu 501 958 255 lub 501 958 184 w godzinach otwarcia kasy oraz w sobotę 21.05 i niedzielę 22.05. w godzinach 8.00-16.00.

Festiwal – 3 czerwca o godz. 20:30 – rozpocznie się koncertem piosenek filmowych „Ta noc do innych jest niepodobna”. Nietypowo otworzą go wszyscy wykonawcy występujący w piątkowych koncertach, śpiewając utwór „W życiu piękne są tylko chwile”. Stanisława Soykę i Natalię Przybysz widzowie usłyszą w utworze „Są na tym świecie rzeczy”, a Justynę Panfilewicz i Mariusza Wawrzyńczyka, zwycięzców zeszłorocznych Debiutów, w piosence „Świecie nasz”.

Koncert z okazji 120-lecia kinematografii to przypomnienie piosenek, które powstały do polskich filmów fabularnych, a stały się wielkimi przebojami nuconymi przez coraz to nowe pokolenia odbiorców. Jego osnową będą rozmowy dwóch prowadzących – Antka Królikowskiego i Antka Pawlickiego - których imię nawiązuje do wspaniałej historii polskiej kinematografii i pierwszego polskiego filmu fabularnego „Antoś po raz pierwszy w Warszawie”. W koncercie, oprócz wielkich przebojów filmowych, znajdą się charakterystyczne cytaty i dialogi z polskich komedii przygotowane przez jednego ze znanych polskich dialogistów, scenarzystę – Kubę Wecsile. Występom towarzyszyć będą nowoczesne wizualizacje autorstwa VJa Marcina Bani z Temporary Space Design oraz dynamiczna choreografia przygotowana przez Mateusza Polita. Filmowe hity, które na zawsze weszły do historii muzyki wykonają: Kayah, Pectus, Elektryczne gitary, Krzysztof Cugowski, Anna Wyszkoni, Edyta Bartosiewicz, Marek Dyjak, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Robert Janowski, Halina Mlynkova, Katarzyna Nosowska, Piotr Kupicha, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Robert Gawliński, Ania Dąbrowska, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Janusz Radek i Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Przybysz, Katarzyna Kołeczek. Reżyserem i autorem scenariusza jest Halina Przebinda.

Kolejnym koncertem tego dnia będą „Debiuty”. W tym roku Telewizja Polska stworzyła możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom, komponującym własną, różnorodną muzykę. Dlatego zamiast śpiewać covery, debiutanci w Opolu wykonają autorskie utwory. Każdy z wykonawców to powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej, każdy reprezentuje swój własny muzyczny styl. Do udziału w koncercie „Debiuty” wpłynęło 156 zgłoszeń. Komisja kwalifikacyjna, w skład której weszli przedstawiciele Rady Artystycznej Festiwalu oraz TVP1, wybrała 17 artystów, najbardziej wyróżniających się muzyczną osobowością. Podczas przesłuchań w studiu radiowym w Warszawie, wybrano spośród nich 10-ciu wykonawców, którzy zaprezentują się na deskach opolskiego amfiteatru. Są to: Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski, Michał Sobierajski, Jóga, Zimowa, SALK, Daria Zawiałow, Rootzmans,. Do zwycięskiej dziesiątki dołączyła Marta Zalewska, która wygrała Opolskie Eliminacje do tegorocznych „Debiutów” zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu. Koncert poprowadzą: Katarzyna Kołeczek i Maciej Musiał. Reżyserem i autorem scenariusza jest Halina Przebinda.

Regulamin: 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję