Aktualności
< powrót do aktualności

55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki – Piątek

20:00
55-krajowy-festiwal-polskiej-piosenki-piatek
Archiwalne

godz. 20.00 i godz. 22.35
Przebój na Mundial 
Transmisja w TVP1, TVP Stream i na stronie 
www.festiwalopole.tvp.pl 

Opolski Amfiteatr, po raz pierwszy w historii KFPP, zmieni się w mieniącą narodowymi barwami strefę kibica. W trakcie koncertu rozpocznie się transmisja meczu reprezentacji Polski, która tuż przed Mundialem w meczu towarzyskim zmierzy się z drużyną Chile.

Widzowie opolskiego festiwalu usłyszą dawne, polskie przeboje towarzyszące światowym rozgrywkom piłkarskim z udziałem polskich drużyn, a w konkursie zostanie wybrana piosenka na tegoroczny Mundial. Koncert poprowadzą: Izabela Krzan, Rafał Brzozowski, Maciej Kurzajewski, Rafał Patyra.

Swoje przeboje wyśpiewają: Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Liber&InoRos, Golden Life, Bogdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk. O przebój na rozpoczynający się za miesiąc Mundial powalczą: Pectus – „Smak zwycięstwa”; InoRos – „Dawaj Polska”, Rudnik – „Twój dzień”, Orły.PL – „Chodź na mecz”, Kombi – „Polska drużyna”, Chucho & HCR – „Ole Ole”, Blondyn i polscy fani z Irlandii – „Lecimy do Rosji”.

godz. 23.45
Debiuty
Transmisja w TVP1, TVP Stream i na stronie 
www.festiwalopole.tvp.pl 

Koncertem, którym zamkniemy pierwszy dzień festiwalu będą Debiuty. O wyborze najlepszego debiutu zadecyduje zarówno Jury jak i widzowie. Telewizja Polska po raz kolejny stworzyła możliwość zaprezentowania się na opolskiej scenie młodym artystom, komponującym własną, różnorodną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonają autorskie utwory.

W Opolu usłyszymy najbardziej wyróżniające się i najlepiej zapowiadające się muzyczne osobowości. Artystów, którzy nie tylko zaprezentują nową muzykę, ale przede wszystkim nakreślą style i trendy rozwijające się na rodzimej scenie muzycznej.

W konkursie o nagrodę im. Anny Jantar (ufundowaną przez Miasto Opole i przyznaną przez jury) oraz nagrodę TVP S.A. (przyznaną przez widzów w głosowaniu SMS) wezmą udział m.in.: Dollz „Nibyland”, Girls on Fire „Siła kobiet”, Goch. „Kobieta prasująca”, Krzysztof Iwaneczko „Tonę”, Karolina Micor „Ataki”, Siostry Melosik „Batumi”, Michał Sołtan „Dzieje się”, Edyta Strzycka „Nowy horyzont” i Small Mechanics „Gęstnieją jesienie”.

Gościem specjalnym koncertu będzie Andrzej Piaseczny. Debiuty poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Scenariusz: Bolesław Pawica i Dorota Szpetkowska. Reżyserem będzie Bolesław Pawica.

Internetowa sprzedaż biletów na 55. KFPP rozpocznie się 28.05 o godz. 8.00, a zakończy 04.06 o 23:59. Sprzedaż biletów w kasie od 29.05 od godz. 9.30

Bilety:
80 zł, 110 zł.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję