Aktualności
< powrót do aktualności

Acid Drinkers + Kazik Na Zywo support: Rubin714

20:00
acid-drinkers-kazik-na-zywo-support-rubin714-30-06-2012-start-20-bilety-35-pln
Archiwalne

W ostatni dzień czerwca w amfiteatrze zagrają Acid Drinkers i Kazik na Żywo! Jako support wystąpi Rubin714!

ACID DRINKERS jest do dnia dzisiejszego najlepszym i najbardziej widowiskowym zespołem thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii KWASOŻŁOPY zagrali ponad 1000 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś - wystarczy wspomnieć choćby występy podczas festiwali jarocińskich, Metalmanii, Węgorzewa, Przystanku Woodstock czy Odjazdów.

Na każdym z nich ACID byli gwiazdą pierwszej wielkości. Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. DEEP PURPLE, MEGADETH, BRUCE`A DICKINSONA, SEPULTURY, PARADISE LOST, SLAYERA a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego. ACID DRINKERS są zdobywcami FRYDERYKA 1998, 2000, 2004, 2009 w kategorii hard&heavy, 2011 (Grupa Roku, Przebój Roku– Love Shack, Oprawa graficzna roku– Bartosz Zieliński i Łukasz Pach i Album Roku Metal.), a także Złotego Bączka za rok 1998 i 2007 - nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu.
 

 

KAZIK NA ŻYWO

Zespół powstał w 1991 roku, by na koncertach grać utwory z solowych płyt Kazika. Na kolejnych płytach stopniowo zwiększał procentowy udział autorskich kompozycji. Do końca minionego stulecia zarejestrował 3 albumy: "Na żywo, ale w studio", "Porozumienie ponad podziałami" i "Las Maquinas de la Muerte", a w roku 2002 jeszcze koncertowy "Występ". W 2004 roku na 4 lata przerwał działalność. W listopadzie 2011 roku ukazał się krążek o podwójnym tytule "Bar La Curva / Plamy na słońcu", który już w dniu premiery rozszedł się do sklepów w nakładzie gwarantującym uzyskanie statusu Złotej Płyty. Grupa nie zmieniła stylu muzycznego i w dalszym ciągu porusza się na granicy metalu, hardcore'u i rapcore'u, niosąc jednocześnie (jak zwykle u Kazika) mocny przekaz tekstowy.

Obecny skład zespołu:
Adam "Burza" Burzyński - gitara
Robert "Litza" Friedrich - gitara, wokal wspierający
Tomasz Goehs - perkusja
Michał Kwiatkowski - gitara basowa, gitara
Kazik Staszewski - wokal

 

Jako support wystąpi grupa RUBIN714

RUBIN714 to kipiące rock and rollową energią trio z Opola. Powstały w 2009 roku zespół, łączy gitarową tradycję z nowoczesnością, poruszając się, to z gracją, to z furią między melodią a hałasem, nie tracąc przy tym własnego, unikalnego charakteru. W krótkich, ekspresyjnych, nie wahajmy się użyć tego słowa, piosenkach, spotykają się ze sobą Hendrix i Sonic Youth, Motorhead i Melt Banana, The Beatles i Converge, a wszystko to okraszone ironicznymi tekstami ze szczyptą absurdu, doskonale uzupełniającymi słodki charkot nisko strojonych gitar. Obowiązkowa pozycja dla fanów gitarowej alternatywy. Grupa zarejestrowała swój debiutancki materiał "Elektronika" w listopadzie 2011. Jest on dostępny na stronie r714.blogspot.com

Michał Michalski - gitara, głos
Andrzej Burza Burzyński - bas
Jarek Stopa Głuchowski - perkusja

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję