Aktualności
< powrót do aktualności

Baasch

20:00
baasch
Koncert odwołany

Uwaga. Z przyczyn niezależnych od artysty i organizatora jesteśmy zmuszeni odwołać koncert Baascha który miał się odbyć w najbliższą sobotę w NCPP. Bilety można zwracać w miejscu zakupu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.


 

Baasch – jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro – wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są  chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego i wideo-spektaklu „Balladyna” w reż. Oskara Sadowskiego. Wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką, Agimem, Zamilską, Sonar Soul czy Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup.

Dwa pierwsze albumy studyjne wydane w NEXTPOP-ie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album „Noc”, wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami, jak Editors czy Agnes Obel.

Trzeci album Baascha „Noc” to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta. Przez ostatni rok żyłem głównie w nocy. Nocą napisałem też wszystkie piosenki na tej płycie. W nocy inaczej się myśli i inaczej się słucha. Noc wtargnęła też do tych piosenek w postaci obserwacji życia nocnego mojego miasta. Myślę, że wielu z nas zdoła się w nich przejrzeć – wspomina Baasch.

W utworach poza Baaschem usłyszymy stałych współpracowników artysty  – Roberta Alabrudzińskiego na perkusji, Aleksandra Żurowskiego na syntezatorach oraz Tomasza Mreńcę na skrzypcach. Za mix i mastering albumu odpowiedzialny jest AGIM.

RECENZJE PŁYTY

JAREK SZUBRYCHT, GAZETA WYBORCZA

Baasch nagrał „Noc”. Podium w kategorii „najlepsza polska płyta taneczna” ma już w kieszeni!

PRZEMYSŁAW BOLLIN, ONET.PL

Ta płyta to emocjonalny nokaut. Baasch nową muzyką oddaje niepokój ostatnich dni. Jak Levin w dramatach, Warlikowski w teatrze i Wasilewski w filmie, z którym współpracował, pisząc muzykę do „Płynących wieżowców” przed siedmioma laty, opowiada o wyobcowaniu i nieprzystawalności.

KATARZYNA JANOWSKA, ONET REZERWACJA

Ten album sporo namieszał!

JACEK SKOLIMOWSKI, NEWSWEEK

Jeśli po koronawirusie życie nocne w stolicy miałoby się odrodzić, to tylko dzięki nowemu albumowi Baascha.

ULA KACZYŃSKA, RADIO CZWÓRKA

To jest dla mnie silny kandydat do płyty roku. Słuchałam i płakałam.

ANNA GACEK

To najlepsza elektroniczno-popowa płyta tego roku.

ANNA NICZ, SPIDERSWEB

„Noc” uwodzi onirycznymi tekstami, przejmującymi melodiami i świetnymi elektronicznymi kompozycjami. To na pewno jedna z najlepszych płyt tego roku.

 

Cover FB_baasch20

 

file-pdfWzór oświadczenia uczestnika imprezy

 

Bilety:
40 zł 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję