Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata

bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-zlwik-sammy-w-50-lat-dookola-swiata-21-07-2013-wstep-wolny

Zapraszamy serdecznie najmłodszych i tych trochę starszych. Partnerem projekcji będzie Centrum Kreatywności, które zapewni dziecion atrakcje m.in. malowanie dziecięcych buziek od godz. 11.30. Dodatkowo, dzięki firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. na trawniku obok Amfiteatru stanie dmuchaniec dla dzieci. Projekcję bajki rozpoczniemy o 12.30.

Życzymy udanej zabawy!

Czyż nie byłoby cudowne podróżować po całym świecie? Sammy jest uroczym, małym żółwiem morskim. Nie jest superbohaterem, lecz zwyczajnym żółwiem, który przeżywa niesamowite przygody. Urodzony w 1959 roku na kalifornijskiej plaży, przez 50 lat podróżuje po oceanach. Podczas swojej długiej wędrówki odkrywa świat i naraża się na wiele niebezpieczeństw. Zostaje maskotką społeczności hippisowskiej, mierzy się z plamą ropy i jest świadkiem wodowania statku kosmicznego Apollo II na Oceanie Spokojnym.
Sammy musi stawić czoło przeciwnym nurtom, przypływom i odpływom oraz upływającym latom, by odnaleźć Karolę, miłość swojego życia, którą utracił na plaży, gdzie się urodzili. Jest odważny, ma upodobanie do przygód i potrafi sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Nie boi się walczyć, jest lojalnym przyjacielem, ufa swoim instynktom – jednym słowem, jest żółwim optymistą.

Źródło: filmweb.pl