Dni Opola 2012 Koncert piosenek Huberta Szymczyńskiego

brak-wejsciwek-dni-opola-2012-koncert-piosenek-huberta-szymczynskiego-23-04-2012-godz-20

Hubert Szymczyński - wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie puzonu. Karierę artystyczną rozpoczął w 1967 roku w zespole jazzu tradycyjnego "Bardowie", gdzie grał na puzonie. Później znalazł się na krótko w zespole "Tarpany" a następnie od stycznia do maja 1968 w trio "Hubertusy, po opuszczeniu którego podjął współprace z "Drumlersami". Od września do grudnia 68 wraz ze Skowrońskim i Mikołajczakiem występował w grupie "Nowi Polanie" i "Grupa ABC Andrzeja Nebeskiego", w którym to napisał pierwsze przeboje ("101-203" lub "Ze mną bądź" - pierwsza nagroda dla angielki Friday Brown w "Dniu Polskim" MFP w Sopocie 1970). Po odejściu z ABC wrócił na przerwane studia. W grudniu 1969 roku założył zespół "Tramp"

Do 1976 roku Szymczyński kierował zespołem Ireny Jarockiej. Po za nim w grupie grali m.in. Stanisław Góral - sax, fl; Ryszard Podgórski - tp, Zygmunt Kaczmarski oraz Tadeusz Gogosz - bg, Jan Gonciarczyk - cb. Później muzyk związał się z funkowym zespołem "Ergo Band Kazimierza Plewinskiego". W latach 1977-1981 był kierownikiem muzycznym. Powstały wtedy nowe kompozycje muzyka ("Bo byłam jego witaminą", "Zaniedbujesz mnie", "Smutasy mazgaje" i "Schowajmy w sobie co polskie co nasze").

Podczas IV Międzynarodowej Wiosny Estradowej (5-6.05.1979) Szymczyński wystąpił z własnym zespołem "Hubert Band", w większości złożonym z muzyków kabaretu "Tey", z którym dokonał nagrań radiowych. Grupę tworzyli: Zbigniew Wrombel - bg, Krzysztof Przybyłowicz - dr, Krzesimir Dębski - kbds, Mirosław Michalak - g, Waldemar Majewski - dr i Piotr Schulz - voc. Od 1982 roku mieszka w Szwecji, gdzie jest cenionym muzykiem, kompozytorem, pedagogiem i producentem. Posiada własną firmę nagraniową - Studio "Chamber Sound" wyspecjalizowane w klasyce kameralnej, cenioną za jakość dźwięku i dobór materiału.