Aktualności
< powrót do aktualności

"Być może gdzie indziej …" Anna German – Wspomnienie

19:00
byc-moze-gdzie-indziej-anna-german-wspomnienie-28-07-2013-start-1900
Archiwalne

Już 28 lipca 2013 r. w Amfiteatrze w Opolu zabrzmią grane po raz pierwszy od ponad 30 lat dźwięki najpiękniejszych piosenek artystki zwanej “Białym Aniołem” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. To tutaj zakochała się w niej publiczność w 1964 roku po tym jak zaśpiewała „Tańczące Eurydyki”. "Być może gdzie indziej…" rozbrzmiewa teraz anielski głos Anny German, wielkiej polskiej artystki. To także tytuł piosenki oraz wyjątkowego i nasyconego wielką dawką emocji koncertu z udziałem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej (www.orkiestra-wilanow.pl) i jej znakomitych solistów. 

Takiego widowiska nie było w Polsce od lat. Wreszcie widz i słuchacz, zakochany w twórczości i talencie Anny German może obejrzeć i usłyszeć na żywo piosenki z jej repertuaru w takim wymiarze. Wszystko w pięknej oprawie światła i dźwięku. Nie bez znaczenia jest tutaj udział orkiestry symfonicznej. „Cyganeria”, „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona” to tylko niektóre pozycje na "emocjonalnej mapie" tego koncertu. Obok piosenek polskich rozbrzmiewają także wykonania rosyjskie i włoskie. Gościem specjalnym koncertu jest Vladislava Vdovychenko, solistka Opery w Odessie. Pani Vdovychenko użyczała swojego głosu Joannie Moro, odtwórczyni roli Anny German w serialu emitowanym ostatnio w TVP.

„Anioł, czysta, szlachetna dusza, człowiek o świetlistym wnętrzu, osoba z niezwykłą aurą”


Takiej polskiej piosenkarki, która oklaskiwana by była na scenach międzynarodowych w historii nie było. Obdarzona przepięknym, fenomenalnym głosem „śpiewała w siedmiu językach na czterech kontynentach”. Do dziś w Rosji jest nie tylko wielką artystką, ale wręcz boginią.


W koncercie występują:

Julita Mirosławska (sopran) www.miroslawska.com

Justyna Reczeniedi (sopran) www.reczeniedi.strefa.pl

Krystian Krzeszowiak (tenor) www.krystianadam.com

Jacek Silski (wokal) www.jaceksilski.eu

Piotr Rafałko (tenor)

Vladyslava Vdovychenko (sopran) http://mediavocals.pl/2011/12/06/wdowiczenko/

Orkiestrą dyryguje Jacek Pawełczak.


30 maja 2013 r. w Warszawie odbyła się premiera tego koncertu. Filharmonia Narodowa była tego wieczoru wypełniona po brzegi. Niebywałe emocje, łzy wzruszenia i owacje na stojąco potwierdziły niezwykłą moc utworów Anny German oraz klasę wykonujących je artystów. Publiczność domagała się bisów i nawet po trzecim niechętnie puściła wykonawców ze sceny.

Wśród gości na widowni znalazł się m.in. Zbigniew Tucholski – mąż Anny German, któremu dyrektor Orkiestry, Andrzej Rosa zadedykował koncert.


Nie sposób opowiedzieć o emocjach i entuzjaźmie, jakie koncert wywołał wśród publiczności. Takie widowisko trzeba zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć go własnymi zmysłami. Choćby po to, by dostrzec ponadczasowość twórczości Anny German i niezwykłą magię orkiestry symfonicznej.
http://prostoomuzyce.pl/filharmonia-piosenek-o-milosci/

Bilety w cenie 40zł do nabycia w:

- serwisie eBilet.pl http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=11633

- salonach EMPiK

- kasie Amfiteatru [NCPPTa strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję