Aktualności
< powrót do aktualności

Coma i Myslovitz, No Public

20:00
coma-i-myslovitz-no-public-02-09-2011-godz-20-00-bilety-30-pln-przedsprzedaz-40-pln-w-dniu-koncertu-miejsca-nienumerowane
Archiwalne

Myslovitz to jeden z najlepszych polskich zespołów  rockowych. Założony został w 1992 r. w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego i Wojciecha Kuderskiego. 

Grupa zadebiutowała w 1995 r. płytą zatytułowaną po prostu „Myslovitz”. Potem były kolejne wydawnictwa studyjne: „Sun Machine” (1996 r.), „Z rozmyślań przy śniadaniu” (1997 r.), „Miłość w czasach popkultury” (1999 r.), a także „Korova Milky Bar” (2002 r.), „Korova Milky Bar – wersja anglojęzyczna” (2003 r.), „Skalary, mieczyki, neonki” (2004 r.) i „Hapiness Is Easy” (2006 r.). Na rok 2011 zapowiadana jest premiera albumu „Nieważne jak wysoko jesteśmy…”. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, jak Fryderyki, Paszport Polityki, Superjedynka czy MTV European Music Award.  W 2009 r. ukazała się książkowa biografia Myslovitz – „Myslovitz. Życie to surfing” autorska Leszka Gnoińskiego. Do obecnego składu formacji należą: Artur Rojek – śpiew, gitara, Wojciech Powaga – gitara, Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe, Jacek Kuderski – gitara basowa oraz Wojciech Kuderski, który gra na perkusji.  Najnowsza płyta zespołu ,, Nieważne jak wysoko jesteśmy'' ukazała się w maju 2011 i zaledwie 2 tygodnie po premiełotej osiągneła status Złotej Płyty.

Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustalił się skład zespołu: Piotr Rogucki – wokal, Marcin Kobza – gitara, Dominik Witczak – gitara, Rafał Matuszak – gitara,Tomasz Stasiak – perkusja. Zespół podpisał kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystąpił do nagrania debiutanckiego albumu – Pierwsze wyjście z mroku. Płyta ukazała się w maju 2004 i przyniosła grupie wiele nagród.COMA została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, grupa wygrała Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Debiutancki album został także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku – rock.Druga płyta ukazała się w maju 2006, pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajęła I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią 2006 zespół ruszył w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymał Złotą płytę. Album przyniósł COMIE dwa kolejne Fryderyki – w kategoriach Grupa roku oraz Album rocku rock/metal.
Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi: Coma
supportuje Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool.Przed nagraniem albumu HIPERTROFIA COMĘ opuścił wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak.Miejsce za bębnami zajął Adam Marszałkowski. Obszerny, dwupłytowy album „Hipertrofia“ zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. W zaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywanie kompozycji i tekstów oraz nagrania –produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas tras koncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci. Album miał premierę 10 listopada 2008 r. Zespół wyruszył w kolejną dużą trasę koncertową promującą album. Zespół odwiedził ponad dwadzieścia miast wypełniając sale po brzegi. Rok 2009 to dalsze koncerty promujące Hipertrofię oraz kilka prestiżowych nagród - Podwójna Platyna dla "Hipertrofii, Trzy Fryderyki 2009 (Zespół roku, Album roku - rock oraz Wokalista roku - Piotr Rogucki. Grupa została także wyróżniona podczas Eska Music Awards. W tym samym czasie, na początku 2009 roku, Coma otrzymała propozycję od Orkiestry Symfoników Gdańskich,aby w noc Świętojańską zagrać wspólny koncert w towarzystwie orkiestry symfonicznej właśnie. Nad aranżacjami zasiedli wspólnie bracia Szczypiorscy - Andrzej (dyrygent) oraz Marcin (wiolonczela). Efekty wspólnych prób, nieliczni mogli usłyszeć i zobaczyć 23 czerwca 2009 roku na Targu Węglowym w Gdańsku.Tuż po tym koncercie miały miejsce dwa,ważne wydarzenia dla Comy.Jeszcze w czerwcu muzycy podpisali nowy kontrakt płytowy z Mystic Production. Rozpoczęły się również, zakrojone na szeroką skalę przygotowania do zarejestrowania pierwszego w swojej historii koncertu na potrzeby wydawnictwa COMA LIVE. Koncert odbył się 9 grudnia 2009 roku, a wydany został 22 marca 2010 roku nakładem Mystic Production.
Równolegle muzycy w każdej wolnej chwili, zamykali się w studiu, przygotowując anglojęzyczną wersję albumu Hipertrofia, którego premiera pt. "Excess" miała miejsce 11 października 2010 w całej Europie. Ciekawostką jest fakt, że polscy fani, album "Excess" mogą zakupić tylko na stronie wydawcy Mystic Production oraz w sklepiku podczas tras koncertowych zespołu. W wakacje 2010 zespół wraz z realizatorem Tomaszem "Zed" Zalewskim, pracowali nad materiałem Coma Symfonicznie, który zarejestrowano podczas wspólnego występu z Orkiestrą Symfoników Gdańskich 23 czerwca 2009 r. Ten pamiątkowy album miał swoją premierę 1 października 2010 roku, a promowany był drugim już wspólnym koncertem w towarzystwie wspomnianej już orkiestry, tym razem w Warszawie w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego – 25.09.2010. Współpraca z muzykami Orkiestry Symfoników Gdańskich zaowocowała kolejnym projektem, którego efekt fani mogli zobaczyć wszyscy podczas ostatniej trasy akustycznej Power Off Coma.
….Coma gra dalej.....

Oficjalna strona zespołu: www.coma.art.pl 
 
 
 
 
Opolski kolektyw powstały w 2008 roku, połączenie doświadczenia i młodości. Ich muzyka to mieszanka różnych stylów od alternatywy po progresję. Wspólnie wystąpili m.in. w programie Radia Opole "Demokreacje" oraz w Opolskich Eliminacjach do konkursu Debiuty. Obecnie pracują nad materiałem na pierwszy album.
 
 
Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję