Aktualności
< powrót do aktualności

Drugie Powszechne Opolan Bieganie

10:00
drugie-powszechne-opolan-bieganie-28-10-2012-start-1000
Archiwalne

PODBIEGI 2012 to dobra zabawa, to ćwiczenia i zdrowy tryb życia, to w końcu promocja tras spacerowych i najpiękniejszych miejsc Opola. Zgodnie z zapowiedziami, po sukcesie pierwszej, kwietniowej edycji, już 28 października odbędzie się kolejna, jesienna odsłona PODBIEGÓW. Udział w niej wziąć może każdy – od zapalonych biegaczy począwszy, po osoby, które chcą jedynie pospacerować. Liczy się chęć zabawy na świeżym powietrzu, a nie śrubowanie wyników. Zarówno start jak i meta otwarte są dla spacerujących i maratończyków, dzieci i dorosłych, tych z dużym doświadczeniem oraz biegaczy, którzy dotychczas częściej „ćwiczyli” w fotelu przed telewizorem niż na bieżni. Dzięki PODBIEGOM 2012 chcemy także pokazać Państwu możliwości, jakie posiada Opole: piękne tereny rekreacyjne znajdujące się w samym centrum miasta. Oddana do użytku w lutym ścieżka spacerowa wzdłuż Kanału Młynówka łączy kąpielisko Bolko z centrum miasta, z Wyspą Bolko i Pasieką, z ogromnym parkiem, ścieżkami rowerowymi oraz wyjątkową siłownią na świeżym powietrzu dostępną dla każdego nad brzegiem Odry. Podczas jesiennej edycji PODBIEGÓW meta będzie się znajdować właśnie w Parku Nadodrzańskim.

PODBIEGI 2012 to w końcu dobra zabawa i atrakcje przez cały czas trwania imprezy. Dodatkowo uczestnicy biegu otrzymają imienny dyplom. A to wszystko w samym sercu miasta!

Uwaga! Startujemy spod amfiteatru. Na trasie biegu znajdować się będą 4 punkty kontrolne, gdzie każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie zaliczenia kolejnego etapu. Przy drugim punkcie kontrolnym [Kąpielisko Bolko] czekać będzie – tak by przypadkiem nikomu nie zabrakło sił – drobny poczęstunek dla uczestników. Meta biegu usytuowana zostanie w Parku nadodrzańskim, nieopodal siłowni na świeżym powietrzu i ścianki wspinaczkowej. Tam też każdy uczestnik odbierze imienny dyplom, a najlepsi nagrody.

Uwaga! W związku z niesprzyjającą pogodą, meta PODBIEGÓW znajdować się będzie w holu/kasach Amfiteatru [wejście od strony ul. Barlickiego/Toropolu]

  • 10:00 - rozpoczęcie rozgrzewki: Amfiteatr NCPP (parking przed amfiteatrem)
  • 10:30 - start biegu miejsce: Amfiteatr NCPP (parking przed amfiteatrem)
  • 12:00 – 13:00 - meta miejsce: Hol/Kasy Amfiteatru
  • 12:00 – 14:00 - program rozrywkowy na mecie: ćwiczenia pod okiem instruktora, laserowy paintball oraz gorąca herbata, ciepłe kiełbaski z grilla i  wiele innych smakołyków dla każdego (doładowanie spalonych kalorii:))

 

Więcej informacji i dokładny plan można znaleźć na stronie: podbiegi.pl
 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję