Aktualności
< powrót do aktualności

Dziecięce Encepence: Budyń Julka Tuwima

15:00
dzieciece-encepence-budyn-julka-tuwima
Archiwalne

Cover FB_budyn

Julian Tuwim jak nikt rozumiał zachowania dzieci, ich ruchliwą naturę i optymizm. Piosenki zebrane w "Budyń Julka Tuwima" to energiczna muzyka idealna do zabawy pośród różnorodności barw i pogodnych nastrojów poezji, która uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do innych. Dzieci mogą rozwijać się w ten sposób, jeśli stworzymy im okazję do spotkania z tym projektem.

Połączenie humoru Juliana Tuwima z żywiołową muzyką Budynia w przystępny sposób przybliża dzieciństwo Juliana Tuwima oraz jego najbardziej popularne utwory. Dzięki współczesnym i zabawnym parafrazom wierszy wieszcza, poznajemy Słonia Trąbalskiego, Dyzia Marzyciela czy Lokomotywę z nowej, łobuzerskiej strony.

Tytułowy Budyń, to kompozytor Jacek Szymkiewicz. Jego energiczna muzyka oraz parafrazy wierszy Juliana Tuwima napisane przez plejadę współczesnych autorów literatury dziecięcej: Agnieszkę Frączek, Wandę Chotomską, Marcina Brykczyńskiego oraz Martę Guśniowską, tworzą zupełnie nową jakość muzyki dedykowanej dzieciom.

Występują:

  • Joanna Ewa Zawłocka - wokal
  • Jacek "Budyń" Szymkiewicz - wokal, perkusja
  • Sebastian Pikula - gitara
  • Paulina Frąckowiak - gitara basowa

Piosenki nie powstałby, gdyby nie pomysł Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi oraz Fundacji FLAP PEOPLE (www.flappeople.pl) na adaptację teatralną książek z parafrazami wierszy Juliana Tuwima: "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" oraz "Tuwimowo".

  • Oficjalna strona projektu: www.budynjulkatuwima.pl
  • Profil na Facebooku: www.facebook.com/budynjulkatuwima

 

Bilety:
10 zł.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję