Fama Opole

fama-opole-14-04-2011-godz-17-00-wstep-wolny

Samorząd Studencki UO  zaprasza na  Opolskie eliminacje do największego wydarzenia kulturalnego w Polsce Fama 2011.

W tym roku po raz pierwszy samorząd studencki Uniwersytetu Opolskiego organizuje eliminacje do Famy. Jest to przegląd ludzi którzy zajmują się szeroko rozumiana sztuką. Przyjeżdżają do Świnoujścia nie tylko zespoły muzyczne ale pojawiają się tam grupy teatralne, kabaretowe oraz twórcy filmowiOpole jako jedne z pięciu ośrodków akademickich chce przeprowadzić eliminacje do elitarnych warsztatów podczas Famy.

14 kwietnia w NCPP w Opolu będą miały miejsce eliminacje wyłaniające jednego uczestnika, który będzie mógł pojechać na Famę, aby dalej kształtować swoje umiejętności.

Zespoły do przeglądu można zgłaszać do 9 kwietnia na adres szymon.wolf@radiosygnaly.pl

Gwiazdą przeglądu w Opolu będzie Bas Tajpan, który z pewnością przyciągnie wielu fanów muzyki reggae.

FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury. Organizatorzy famy umożliwiają konfrontację z innymi artystami z Polski i zagranicy. FAMA dopuszcza każdą formę twórczej ekspresji, a program festiwalu pozostaje otwarty na spontaniczne inicjatywy uczestników do ostatniego dnia jego trwania. Historię FAMY tworzą takie osoby i grupy, jak: Magda Umer, Marek Grechuta, Jan Kaczmarski, Olga Lipińska, Renata Przemyk, Maciej Stuhr, , zespół Raz Dwa Trzy czy Kabaret Potem.

Obecnie uczestnicy FAMY zwyciężają najważniejsze konkursy w dziedzinie kultury: „Paszporty” Polityki, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta w Poznaniu i inne. Celem Festiwalu jest prezentacja najzdolniejszych artystów młodego pokolenia oraz doskonalenie ich talentu. FAMA kończy się Koncertem Laureatów oraz przyznaniem nagród.