Aktualności
< powrót do aktualności

Golec uOrkiestra

20:00
golec-uorkiestra-start-2000-amfiteatr-bilety-20-zl-przedsprzedaz-30-zl-w-dniu-koncertu
Archiwalne

Zapraszamy do skorzystania z oferty zakupu grupowych biletów na koncerty organizowane przez NCPP w Amfiteatrze w sezonie letnim 2014. Nasza propozycja zniżek na zakup biletów grupowych przedstawia się następująco:

20 biletów i więcej = zniżka 10%

50 biletów i więcej = zniżka 20 %

100 biletów i więcej = zniżka 30%

Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, firm, jak i instytucji publicznych. Każde zapytanie rozpatrujemy indywidualnie, prosimy dzwonić pod numer 501 958 215 lub napisać na adres: a.chlodnicka@ncpp.opole.pl. 

Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Zespół w 1998 roku założyli Paweł i Łukasz Golcowie. Janusz Stokłosa – wybitny pianista, aranżer i kompozytor powiedział kiedyś o nich: „beskidzcy górale XXI wieku”. Dlaczego? Ponieważ z wielką maestrią potrafią łączyć ze sobą najróżniejsze nurty muzyczne. W ich piosenkach słychać folkowe brzmienia z Żywiecczyzny wśród których dorastali, ale i ukochany przez nich jazz, pop, czy rock’n'roll. Takiemu właśnie na pozór karkołomnemu melanżowi zawdzięcza swój sukces pierwsza płyta zespołu „Golec uOrkiestra 1” z 1999 roku. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, jak Lornetka, UFO oraz niezwykle energetyczna Crazy is my live do dziś rozgrzewająca rzesze fanów na każdym koncercie.

W 2000 roku band potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą „Golec uOrkiestra 2”. Krążek wkrótce po premierze pokrył się poczwórną platyną. To na tej płycie znalazło się Ściernisco przez wielu okrzyknięte hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Fragment refrenu tej piosenki zacytował nawet prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu podczas oficjalnej wizyty w Polsce. Z „Dwójki” pochodzą też żartobliwe Słodycze, jak również Pieniądze to nie wszystko – znane z komedii w reżyserii Juliusza Machulskiego o tym samym tytule. W 2002 przyszła kolej na „Trójkę”. Z tej płyty listę przebojów okupowały takie kawałki jak Pędzą konie, zadedykowane Adamowi Małyszowi Zwycięstwo, jak również pełne życiowej mądrości Kto się ceni, za którą zespół otrzymał nagrodę Dragona przyznawaną przez radio RMF FM.

 

Sprzedaż kilku milionów płyt to nie jedyne osiągnięcie Golec uOrkiestry. Zespół zdobył również wiele prestiżowych nagród. Spośród nich do najważniejszych należą: Superjedynka w kategorii „Zespół Roku” otrzymana na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, dwa „Fryderyki” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, nagroda „Genius Loci Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, dwa „Wiktory” w kategoriach „Najpopularniejszy Artysta” i „Odkrycie Roku”, „As Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetka „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczona na festiwalu Top Trendy, Nagroda Artystyczna Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagroda „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne, czy „Ikona Śląska” będąca ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego województwa. W  2012 roku bracia otrzymali Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działania na rzecz rozwoju rodzimej kultury, którą to zajmuje się utworzona przez nich w 2003 roku Fundacja Braci Golec. W 2013 roku ogromnym sukcesem zakończył się jubileuszowy 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W konkursie Super Premier za piosenkę „Młody maj” zespół otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody tego konkursu, w tym nagrodę główną – Super Premierę 2013, udowadniając tym samym, że niezmienna od lat, wysoka forma artystyczna nie odstępuje zespołu ani o krok. W 2009 roku na deskach Opery Leśnej w Sopocie Golec uOrkiestra świętowała swoje 10-lecie. Z tej okazji odbył się wielki, jubileuszowy koncert z udziałem Bałtyckiej Orkiestry Symfonicznej oraz znakomitych gości, min: Maryli Rodowicz i Michała Urbaniaka. W tym samym roku na półki sklepowe trafiła też długo oczekiwana „Golec uOrkiestra 5” – pełna znakomitych piosenek płyta zawierająca takie przeboje, jak: „Góralskie tango”, Bo lato rozpala”, czy „Koniakowskie stringi”. W 2013 roku Golec uOrkiestra obchodzi swoje 15 urodziny. Z tej okazji ukazał się nowy, dwupłytowy album zatytułowany „The best of Golec uOrkiestra”, będący podsumowaniem dotychczasowego dorobku. Oprócz największych hitów nagranych w nowych, energetycznych wersjach, zawiera również utwory premierowe, w tym wspomnianą wyżej opolską laureatkę – piosenkę „Młody maj”. Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej popularnych, rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

 

 

Tekst: maeriały zespołu. 

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję