Aktualności
< powrót do aktualności

Hip-Hop Opole 2016

16:00
hip-hop-opole-2016
Archiwalne

Zapraszamy  na HIP-HOP OPOLE  2016! To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w mieście. Podczas koncertu wystąpią największe gwiazdy rapu w Polsce! Na błoniach Politechniki Opolskiej nie zabraknie również hip-hopowych działań: graffiti, breakdance'u i freestyle'u! Otwarcie bram o 16:00! 

 

ostrO.S.T.R.

Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce.


miuoshMIUOSH

Miuosh to polski raper i producent muzyczny. Debiutancki album rapera zatytułowany "Projekcje" ukazał  w 2007 roku. Pierwszy, aczkolwiek znaczący sukces komercyjny raper odniósł za sprawą wydanej w 2012 roku solowej produkcji zatytułowanej "Prosto przed siebie". Nagrania wyróżnione platynową płytą dotarły do 2. miejsca zestawienia OLiS. Status złotej płyty uzyskał wydany rok wcześniej album "Piąta strona świata". Największym sukcesem okazał się album „2015” –będący owocem współpracy z dyrygentem i kompozytorem Radzimirem „Jimkiem” Dębskim. Dwupłytowe wydawnictwo ukazało się 17 czerwca 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Fandango Records. Na albumie znalazł się zapis koncertu nagranego w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Podczas koncertu został zaprezentowany autorski utwór Dębskiego oraz zaaranżowane przez niego piosenki pochodzące z albumów Boryckiego: Piąta strona świata (2011), Prosto przed siebie (2012) i Pan z Katowic (2014).


sobotaSOBOTA

SOBOTA to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC. W roku 1998 został członkiem undergroundowego składu Uquad-Squad, a w 1999 został przyjęty do cieszącego się ogromnym szacunkiem ówczesnych fanów hiphopowych zespołu SNUZ. Ważnym momentem w karierze SOBOTY był udział w nagraniu utworu i teledysku „Stoprocent” w roku 2007, na którym obok SOBOTY wystąpili: Peja, Gural, Borixon i Miodu. W lutym 2009 SOBOTA wydał swój mixtape „Urodzony by przegrać, żyje by wygrać”. W październiku tego samego roku pod patronatem StoproRap wydał swoją pierwszą solową płytę pt. „Sobotaż”. Drugi solowy album "Gorączka Sobotniej Nocy" miał premierę w 2011 roku. W 2013 roku ukazała się jego płyta "X PRZYKAZAŃ". Projekt różni się o tyle od innych produkcji, że wprowadził nową jakość do hip hopu. X PRZYKAZAŃ to pierwszy tego typu projekt na skalę światową, jeśli chodzi o rap. W projekcie została wykorzystana muzyka sakralna, artyści nagrali w dziesięciu kościołach żywe organy i chóry (każdy kościół to inny utwór), a następnie połączyli to z hip hopem.


lonaŁONA / WEBBER + THE PIMPS

Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza ponad 300 koncertami w Polsce, duet odwiedził m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Słowację czy Niemcy, wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Występowali na wielu  festiwalach, takich jak Opener, Off Festival, Hip Hop Kemp, Męskie Granie. Koncertowy Łona & The Pimps to projekt w ramach którego Łonie na scenie towarzyszą instrumentaliści, wykonujący muzykę Webbera w całkowicie nowych aranżacjach. Brzmienie “żywych” instrumentów stanowi rzadko spotykane w polskim środowisku hiphopowym urozmaicenie. W skład grupy The Pimps wchodzą: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Michał Kowalski (instrumenty klawiszowe), Daniel Popiałkiewicz (gitara) i Maciej Kałka (bas).


 

GRUBY MIELZKY

Mielzky, znany również jako Mielon, to raper pochodzący ze Starogardu Gdańskiego. Członek formacji Lavoholics. Ma na swoim koncie trzy płyty wydane nakładem Szpadyzor Records. Pierwsza z nich to wydawnictwo z 2012 roku pt. „Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle" na której za muzykę prawie w całości odpowiedzialny jest duet producencki The Returners, a gościnnie udzielili się natomiast tacy raperzy jak: donGURALesko, Bonson, Diox czy też RakRaczej (DwaZera). Druga z solowych płyt nosi tytuł „1.5" i gościnnie wystąpił na niej Pezet. Album również był dostępny na winylu w limitowanym nakladzie 300 sztuk. Mielzky w tej chwili promuje projekt ze znanym z kolektywu Ortega Cartel producentem - patr00. "Miejski Patrol" pojawił się na rynku w kwietniu 2015 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów. Album w wersji winylowej wyprzedał się w ciągu kilku dni.


hadesHADES

Hades- warszawski raper. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1999 roku działając w składach DHO (Diox, Hades,Orzech) oraz Plazmatikon. Jego inspiracje muzyczne to zarówno „złota era rapu” jak i nowoczesne połączenia hip-hop’u i elektroniki z naciskiem na scenę Detroit oraz Cali.Członek zespołu HIFI Banda, projektu O.S.T.R./Hades, duetu RH(Hades/RakRaczej) jak i solowych występów, podczas których usłyszeć można przekrój repertuaru.Aktualnie artysta promuje swój najnowszy album „Czasoprzestrzeń”. Tym razem połączył swoje siły z jednym z najwybitniejszych polskich producentów – Emade (Tworzywo Sztuczne, P.O.E.) oraz z DJ’em Kebsem(HIFI Banda, Spinlab). Efektem współpracy tych trzech artystów jest trzynaście utworów, które lirycznie oddają hołd starej szkole rapu. Bezkompromisowe i ostre wersy to zresztą styl, do którego przyzwyczaił swoich fanów Hades.


okoliczny

OKOLICZNY ELEMENT

Zespół powstał w 2008 roku w Opolu. W skład formacji wchodza Mej (wcześniej działał w legendarnej grupie Dinal-Tim) i Nin-Jah.
Zadebiutowali mini albumem "Pierwsza Rozgrzewkowa EP".
W 2011 roku ukazał sie drugi album zespołu pt. "Schody donikąd", na krążku znalazł sie jeden z największych przebojów Okolicznego: "Coś dobrego, coś złego". W 2012 roku został wydany trzeci album studyjny formacji zatytułowany "Kosze zerwane" również nakładem Step Records.
Ostatnia płyta Okolicznego Elementu to "Teatr Uliczny" wydana ze współpraca Aloha Entertaiment.Zespół na przestrzeni lat zagrał na wielu koncertach i festiwalach.
Obecnie zespół kończy 5 studyjny album “Powrót na Dzielnie”.


laksikLAKSIK

Laksik - raper, urodzony w Opolu. Współtwórca dwóch składów Hip-Hopowych -GRZ Projekt oraz ERROR Brygada. W ciągu swojej przygody z rapem wypuścił 5 nielegalnych albumów (GRZ Projekt - "Inauguracja",
"ERROR Brygada", oraz trzy solowe "SOG" "1987" i "TakToWidzę). Pomysłodawca i organizator inicjatywy "Rap Na Dzielni", czyli serii koncertów w dzielnicy Groszowice, mających na celu ukazanie twórczości lokalnych artystów.


 

 

PROWADZENIE IMPREZY: WALDEMAR KASTA & DJ SPISEK JEDNEGO

facebook_hiphopopole2015

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję