Aktualności
< powrót do aktualności

Hip-hop Opole 2018

17:30
hip-hop-opole-2018
Archiwalne

slide_hiphop_opole_2018

Zapraszamy wszystkich na HIP-HOP OPOLE 2018! To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w mieście. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe gwiazdy rapu w Polsce!


 

Quebonafide

quebo

 


Białas x Lanek

Białas, rocznik ‘87, jeden z najpopularniejszych raperów w kraju. Autor platynowego „H8M4”, wcześniej doskonale przyjętego „Rehabu”, niedawno do kolekcji dorzucił kolejną złotą płytę za album “#nowanormalność” duetu Solar/Białas. Żywy dowód na to, że talent do pisania punchline’ów, szczerość w tekstach i współpraca z klasowymi producentami to jeszcze za mało – na swój sukces pracował niestrudzenie przez ponad dekadę, szlifując umiejętności do poziomu, w którym odsłuchy audio z nowej płyty zbierają 10 milionów wejść na YouTube.

Wszystko zaczęło się od serii trzech wydawanych rok po roku mixtape’ów z serii „H8ME” (lata 2006, 2007 i 2008). Mało kto mógłby spodziewać się wówczas, że czwarta część serii stanie się najchętniej kupowaną płytą w kraju. Pierwszy rozgłos zyskiwał uczestnictwem w bitwach freestylowych, z których część przeszła do historii WBW jako jedne z najlepszych i najbardziej emocjonujących pojedynków (w tym m.in. trzy finały w latach 2007, 2008 i 2009). Wówczas również zrodziła się bitewna sława Białasa, który wraz z Solarem przez lata uchodził za jednego z najbardziej stawiających na rywalizację (lub wręcz konflikt) raperów na scenie, a liczba ich wygranych beefów jest nieporównywalna z kimkolwiek innym.

W 2009 roku pojawił się pierwszy wspólny mixtape z Solarem zatytułowany „Na Czczo”. Narzucony wówczas etos pracy (8 materiałów w 4 lata!) zaowocował imponującym progresem zarówno w warstwie warsztatu raperskiego jak i realizacyjnego. Do dziś Białas pozostaje jednym z najciężej pracujących raperów na scenie. Początek nowej dekady to udział w projekcie „Popkiller Młode Wilki” promującym najbardziej obiecujących młodych raperóww kraju i głośny teledysk do kawałka „Hajlajf” (w duecie z Solarem). Rok później obydwaj pojawili się na mixtapie Prosto, które już po kolejnym roku stało się ich wytwórnią w której ukazał się legalny debiut zespołu - „Stage Diving”. Był to okres, kiedy duet rozkręcił jedną z najmocniejszych ekip rapowych w kraju – SB Maffija, w skład której w różnych okresach wchodzili m.in. Quebonafide, Żabson, Beteo, Lanek, ADM i inni.

Pod koniec 2015 roku Białas oficjalnie zadebiutował solowo wydając nakładem Step Records swój krążek „Rehab”. Materiał zadebiutował na 8. miejscu listy sprzedaży wg OLiS. W przedsprzedaży do płyty dołączony był wspólny materiał Białasa z Quebonafide - „Demówka EP”. Druga solówka Białasa, jak sam mówi, złożona z najlepszych numerów odkładanych przez wiele miesięcy - „H8M4”, zadebiutowała już na pierwszym miejscu listy OLiS i wkrótce pokryła się platyną. Była to również wielka inauguracja własnego labelu Solara i Białasa. SB Maffija zaczęła z wysokiego C i dokładnie 10 lat po premierze pierwszego mixtape’u z serii H8ME podsumowała dekadę ciężkiej i sukcesywnej pracy. Każdy z singli z materiału okazywał się hitem, a jeden z nich „Patrzcie idzie frajer” zaprezentował nową twarz SB Maffiji - Bedoesa, który nie ukrywa, że Białas był i nadal jest jego idolem. Skala jego sukcesu przerosła najśmielsze oczekiwania przenosząc działalność Maffijii na kolejny level. Druga z płyt Białasa wydana w SB - „#nowanormalność” z Solarem również okazała się dużym sukcesem i przyniosła duetowi złoto.


Solar

Solar, rocznik ‘89, człowiek wielu talentów - raper, producent, realizator i spec od brzmienia, organizator, wydawca. Połowa rapera Solar/Białas, współautor płyt “Z ostatniej ławki”, “Stage Diving”, “#nowanormalność”, założyciel studia NOBOCOTO, mózg ekipy i wytwórni SB Maffija.

Po raz pierwszy w świecie hip-hopowym dał o sobie znać na bitwach freestylowych. Już w 2008 roku zajął trzecie miejsce na prestiżowej Wielkiej Bitwie Warszawskiej. W tym też okresie nawiązała się wieloletnia współpraca i przyjaźń z Białasem, której owocem jest ponad 10 wspólnych projektów, ekipa, wytwórnia i marka odzieżowa.

Pierwszy materiałem, który odbił się szerszym echem, była wydana w 2008 roku epka “Kwadrans EP” stworzona do spółki z lubelskim producentem SoulPetem. Rok później ukazały się mixtape’y “H8ME Vol. 3” i “Na Fali”, na których po raz pierwszy można było usłyszeć duet Solar/Białas, który jeszcze w tym samym roku mixtapem “Na Czczo” rozpoczął swój szlak bojowy, który doprowadził ich do złota za najnowszy album “#nowanormalność”. Od tej pory rok bez nowego materiału składu, który nieustępliwie szlifował swoje umiejętności w prowadzonym przez Solara NOBOCOTO, stał się ewenementem.

W 2010 roku ukazał się zrealizowany z MMX’em materiał “Nad Przepaścią”, który stanowił połowę podwójnego projektu Solar/Białas składającego się z dwóch solówek. Praca w studio nie ustawała nawet na moment, a efektem jest jedna z najdłuższych i najbardziej licznych serii mixtape’ów w polskim rapie. Składają się na nią m.in. “Burza po ciszy”, “Odliczanie mixtape”, “Z Oślej Ławki” czy “Iskry” i “Klik Klaki” - drugi z podwójnych, solowych projektów duetu. W roku 2011 ukazał się pierwszy pełnoprawny materiał zespołu, który zyskał mu rzesze nowych fanów, uważany dziś przez nich za klasyczny, krążek “Z Ostatniej Ławki”.

Rok 2013 to legalny debiut wydawniczy z materiałem “Stage Diving”, który ukazał się w Prosto Label. Na dobre zaczęła się również rozkręcać ekipa SB Maffija, w której zameldowali się m.in. Quebonafide, Żabson, Lanek, ADM, Beteo i inni. Niebawem Solar zaczął realizować jedno ze swoich największych marzeń - stworzenie własnej wytwórni, która już niebawem zaliczyła spektakularny legalny debiut dzięki platynie za “H8M4” Białasa. Na kontynuacje nie trzeba było długo czekać - kolejny materiał Solar/Białas “#nowanormalność” pokrył się złotem, a strzałem w dziesiątkę okazał się również pierwszy z nowych zawodników wytwórni - Bedoes.


Dwa Sławy

Dwa Sławy - łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix - postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.
Dyskografia:
- Dla sławy (2007)
Definicja truskulu w jednym folderze.
- Nieśmiertelna nawijka dwusławowa (mixtape, 2010)
Kradzież popłaca, Hocuspocusgate.
- Muzyka kozacka (2011)
500 sztuk. Nie, już nie mamy.
- Nie wiem, nie orientuję się (Embryo Nagrania, 2012)
Mamo, mam legala!
- Ludzie Sztosy (Embryo Nagrania, 2015)
Mamo, sprzedałem dużo legala!


Otsochodzi

Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jeden z najbardziej utalentowanych raperów młodego pokolenia.. Mimo młodego wieku (rocznik 1996) jego rap jest bardzo stonowany, opanowany co zdecydowanie zwiększa autentyczność. Otsochodzi omija banał szerokim łukiem jednocześnie trafnie puentując rzeczywistość, w której sie porusza. Inteligentne, przemyślane teksty łączy z bardzo przyjemnym wyluzowanym flow, co bez wątpienia wciąga słuchacza i zachęca do sprawdzenia nowych produkcji podpisanym jego nazwiskiem. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany “7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Janek zaczął grać supporty na dużych imprezach hip-hopowych oraz udzielać się gościnnie na mikrofonie na płytach innych artystów. Poza zwrotkami w ramach akcji Młode Wilki udzielił się także na albumach Soulpete, Mielzki/Patr00 czy KPSN. Otsochodzi pojawi się także na nadchodzącym albumie Rasmentalism “1985”. Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Janek wydał dotąd dwa długogrające albumy:  “Slam” 20 maja 2016 r. oraz  „Nowy Kolor” 24 listopada 2017 r.


Sitek

SITEK to wrocławski raper, który swoje swoją przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku. Jego pierwszy zespół TWL (Terror w Liryce) tworzył ze swoim przyjacielem Poterą. W 2009 roku pokazał się w singlu „Czyja jest Gra” – udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych raperów w Polsce. Dotychczas wydał kilkanaście bardzo dobrze przyjętych luźnych utworów, które osiągnęły milionowe wyświetlenia w serwisie YT m.in.: ‘Ból’, ‘Pomóż mi wstać’. Gościnnie udzielił się m.in. na albumach takich artystów jak: donGuralesko, Donatan & Cleo, Chada, Quebonafide, White House.
Jego solowa płyta ‘Wielkie Sny’ swoją premierę miała 2 grudnia 2016, wyprzedając cały limitowany nakład oraz zajmując 5 miejsce na Olis.


Beg Lepes


Partner imprezy:

Asset 1

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję