Aktualności
< powrót do aktualności

Inkwizycja, eye for an eye, wszaniec

20:00
inkwizycja-eye-for-an-eye-wszaniec-01-10-2011-start-2000-sala-kameralna-bilety-15-pln-przedsprzedaz-20-pln-w-dniu-koncertu
Archiwalne

 

Inkwizycja
Legendarny zespół hard-core z charyzmatycznym Ex-pertem (znany krakowski poeta) na wokalu.
Zespół powstał (bynajmniej nie jako żart) 1 kwietnia 1989r. i w czasie powstawania sceny niezależnej osiągnął największą popularność. Mimo wielu zmian składu, przerw, zespół istnieje do dziś. Obecnie niewiele koncertują, ale za to kilkaset zagranych koncertów procentuje obecnie widowiskami, które jak rzadkie, tak są godne polecenia.
Liderem, wokalistą i autorem wszystkich tekstów jest Ex Pert, krakowski poeta, literat i wydawca. Wcześniej występował w grupach Gonokok i Ustawa O Młodzieży. Z tymi zespołami grali również dwaj inni muzycy Inkwizycji: basista Żółw i gitarzysta Marek. 
Pierwsze nagrania w tym składzie zostały zarejestrowane w połowie lat 90-tych w czasie sesji w legendarnym studio Złota Skała prowadzonym przez Roberta Brylewskiego. Wiosną '97 zespół rejestruje kolejnych 5 utworów - ten materiał ukazuje się na winylowym singlu "Słowo" rok później.
Na początek nowego tysiąclecia ukazała się kaseta spinająca niejako dorobek krakowskiej grupy zatytułowana "Słowo i archiwalia". Poza materiałem z singla znalazły się na niej 2 utwory z sesji w Złotej Skale (nigdy wcześniej nie publikowane) oraz... 2 nagrania z debiutanckiej kasety demo, która ukazała się przed winylowym debiutem. Drugą stronę kasety wypełnia zapis programu autorskiego złożonego z wierszy Ex perta z elektronicznymi podkładami Kuby Smaczniaka.
W końcu wiosną 2001 Inkwizycja zarejestrowała w podkrakowskim studio B&B Records materiał na nową płytę - 12 utworów, częściowo znanych z singla i kasety, częściowo premierowych. Niepowtarzalny charakter tej grupy podkreśla jeszcze wydanie płyty spinające całą działalność grupy w spójną całość.

 

Po roszadach w składzie zespołu poza Expertem, Żółwiem i Markiem do zespołu dołączyli Jasiu i Hubert z Wszańca (aka Wilczego Szańca)

strona Experta to 
www.literaeckert.pl/ 
zaś zespołu to 
www.inkwizycja.pl
 
 
Eye For An Eye 
Eye For An Eye powstał w 1997 r. w Bielsku-Białej. Od tego momentu do chwili obecnej zaistniało w nim kilka zmian personalnych.
W latach 2000-2006 zespół zagrał około 150 koncertów na terenie Polski, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Czech, Niemiec i Słowacji. Na swoim koncie ma 5 płyt: "Fabryka Drwin" i "Dystans" , split z zespołem The Hunkies (Szczecin) pt. "To co nas łączy","GRA" i ostatni materiał ."CISZA"
Nagrania EFAE pojawiły się na kilku składankach zarówno w kraju, jaki i za granicą. 
Obecny skład zespołu wygląda następująco:
Anka - wokal, teksty
Tomek - gitara, chórki
Delma - gitara basowa, chórki
Rafał - perkusja
 
http://www.efae.and.pl/
 

WSZANIEC aka WILCZY SZANIEC 
Wilczy Szaniec aka wSzaniec to zespół utworzony w Krakowie w 2008 roku przez dwie osoby. Zespół szybko nagrał pierwszą kasetę demo ("Centrum Zdrowia Dziecka", wydana przez sam zespół w pierwszej połowie 2009 roku) i zaczął grać koncerty. Po około pół roku ukazała się druga demówka ("Grytwiken", podobnie jak wcześniejsza, wydana przez zespół pod koniec 2009 roku). Na początku 2010 roku Blinded Records wznowiło obie demówki na jednej kasecie pt. "Wideo Mondo". Od końca 2010 roku zespół tworzą już trzy osoby.
W styczniu 2011 Wideo Mondo zostało wydane na 12 calowej płycie winylowej przez w koprodukcji między innymi No Sanctuary, Blindead, Yama Dori 
zespół aktualnie tworzą 
Hubert- perkusja
Artur- gitara basowa
Jasiu- gitara, śpiew, teksty 
Muzyka Wilczego Szańca to transowy, noisowy punk, pełen podskórnego niepokoju, a jednocześnie bardzo energetyczny. W chwili obecnej jest to zupełnie odrębna jakość na polskiej scenie alternatywnej. W muzyce zespołu można doszukać się nawiązań do polskich zespołów z połowy lat 80tych i początku 90tych, przez co pojawiające się czasem określenie "słowiańska" nie niesie ze sobą żadnego negatywnego znaczenia.
 
http://www.myspace.com/szaniec 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję