Aktualności
< powrót do aktualności

IRA i LemON

20:00
ira-i-lemon-13-07-2013-godz-2000-amfiteatr-bilety-20-zl-przedsprzedaz-30-zl-w-dniu-koncertu-miejsca-nienumerowane
Archiwalne

IRA  to jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów rockowych. Założona w Radomiu grupa funkcjonuje na rodzimej scenie od 25 lat, nieustannie odnosząc sukcesy. Choć początki ich wielkiej popularności przypadają na pierwszą połowę lat 90-tych, to zespół do dziś nie daje o sobie zapomnieć. Obecny skład zespołu tworzą: Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Piotrek Sujka, Marcin Bracinowicz oraz Piotr Konca. Wielką siłą zespołu są niezwykle energetyczne koncerty. Wokalista grupy, Artur „Gadzio” Gadowski, poznał pozostałych członków grupy podczas swoich występów w zespołach „Kurczę blade” i „Landrynki dla dziewczynki” . W 1988 odrzucił propozycję dołączenia do składu Oddziału Zamkniętego i postanowił poświęcić się działalności w szeregach projektu IRA . Kiedy w roku 1996 po wydaniu płyty „Ogrody” IRA zawiesza działalność, Artur Gadowski wypuszcza na rynek swój solowy projekt zatytułowany „Artur Gadowski”. Kolejny solowy projekt, płyta  „G.A.D”. powstaje w 2000 roku. Ponownie pojawia się propozycja od  Oddziału Zamkniętego. Gadowski nie odnajduje się w stylistyce zespołu i ponownie rezygnuje. Artyści nagrywają jednak razem jedną piosenkę, która ukazuje się na płycie Oddziału Zamkniętego w 2001 roku.

Z końcem 2001r., wraz  z wydaniem płyty „Tu i teraz”, Gadowski przerywa solową karierę i wraz z chłopakami z macierzystej formacji wraca na scenę jako IRA.

 

 LEMON- polski zespół, który mogliśmy odkryć podczas trzeciej edycji programu Must Be The Music. Grupa szybko o odniosła komercyjny sukces. Nagrała debiutancką płytę, która w ciągu paru tygodni pokryła się złotem. Single z tej płyty „Będę z Tobą”  i „Napraw”  zdobywały wysokie pozycje na polskich listach przebojów.
Adam Sztaba o zespole LemON mówi, że „jest to zespół, który ma jakąś szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu, co nie jest oczywiste”. Skład zespołu tworzą: wokalista Igor Herbut, skrzypek Andrzej Olejnik, gitarzysta Adam Horoszczak, basista Piotr Kołacz i perkusta Piotr Budniak. LemON  to połączenie melodyjnych, gitarowych, przyjemnych dla ucha dźwięków z lirycznymi tekstami oraz charyzmatycznym wokalem Igora Herbuta. Nie są to jednak zwykłe radiowe piosenki. Zespół wie kiedy należy podkręcić tempo i zagrać mocniej. Do tego wszystkiego należy dodać łemkowskie korzenie wokalisty. Kiedy to połączymy nie sposób odmówić tym młodym ludziom sukcesu, czego dowodem może być  nominacja do Fryderyków 2013 w kategorii „Debiut Roku”.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję