Krakowski Salon Poezji w Opolu: koncert Time for funk

krakowski-salon-poezji-w-opolu-koncert-time-for-funk-sala-kameralna-5-10-2011-start-2000-wstep-wolny

Poezja Tomasza Różyckiego w piosenkach zespołu Time For Funk

W tej nietypowej formie odbędzie się kolejny Krakowski Salon Poezji w Opolu, w ramach którego wystąpi grupa Time For Funk. Koncert odbędzie się w Sali Kameralnej NCPP

Time For Funk to fuzja energetycznych funkowych brzmień autorstwa klawiszowca – Daniela Sroki, gitarzysty – Jacka Szweda, basisty – Krzysztofa Ogórka, perkusisty – Szymona Fortuny oraz zaskakujących, bogatych w niezwykłe subtelności, pomysłów wokalnych Zuzanny Skolias. Funkowy groove, charyzmatyczny wokal i piękne, nieoczywiste teksty Tomasza Różyckiego – oto czego możecie spodziewać się po Time For Funk.

Zespół powstał w 2009 roku. Instrumentalna bocheńska formacja Czas na Funk zaprosiła do współpracy Zuzannę Skolias, wokalistkę pochodzącą z Krakowa. Od tego czasu skład zespołu nieco się zmienił, jednak próby, nagrania i muzyczne spotkania nadal odbywają się w Bochni, w studiu Daniela Sroki. Dla niektórych członków zespołu projekt tff, to jedno z wielu muzycznych zajęć. Wokalistka jest związana z takimi projektami jak Orkiestra Bohatera, czy Sad Ass Trio, a także z teatrem – jest aktorką, absolwentką PWST w Krakowie. Perkusista Szymon Fortuna (absolwent Middlesex University w Londynie na wydziale muzyki jazzowej, w 2009 student Berklee College of Music) poza TFF, gra w dwóch międzynarodowych jazzowych składach. Jacek Szwed, gitarzysta TFF, od lat gra w znanej bocheńskiej kapeli Chee-Psy.

Time For Funk nie ma jeszcze dużego doświadczenia, jest zespołem wypływającym dopiero na koncertowe wody. Do tej pory można ich było usłyszeć jedynie w Krakowie i Bochni. Mieszkańców Opola na koncert TFF może przyciągnąć fakt, iż jako materiał do stworzenia funkowych piosenek posłużyły Zuzannie Skolias wiersze Tomasza Różyckiego – Opolanina, laureata Nagrody Kościelskich, jednego z najciekawszych współczesnych polskich poetów.