Aktualności
< powrót do aktualności

Kraków i Opole grają po (O)polsku

21:00
krakw-i-opole-graja-po-opolsku-27-06-2014-strat-2100
Archiwalne

Nowoczesny obiekt z historyczną etykietą Festiwalu Opolskiego będzie areną kolejnego, muzycznego wydarzenia kulturalnego. Koncert symfoniczny Krzysztofa Pumy Piaseckiego w Amfiteatrze nie będzie dorównywał imprezom festiwalowym nie mniej będzie gratką dla fanów muzyki. Wieczór jazzowy, wprowadzając publiczność w dobry nastrój, poprowadzi Krzysztof Piasecki. Muzycy zaprezentują około dwugodzinny program prezentujący znane i lubiane największe światowe i Polskie przeboje. Atmosferę koncertu podkręcą efekty świetlne a także wizualne.

Na scenie zobaczymy:

Artyści Opolscy: Krzysztof Puma Piasecki, Filharmonicy Opolscy pod batutą Edwarda Spyrki, Katarzyna Piasecka.

Artyści Krakowscy: Krzysztof Piasecki, Marek Bałata. 

Gość specjalny: Charlie Green (trąbka), T. Leśniak – aranżacje, instr. klawiszowe T. Kupiec - kontrabas S. Berny – perkusja, M. Rajs – instr. perkusyjne

 

Krzysztof Puma Piasecki

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog - jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego "Gitara i Bas". Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą  i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n rol, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion...Na polskiej scenie muzycznej pojawił się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Długo szukał "swojej" muzyki, zbierając doświadczenia z Big Bandem Wiesława Pieregorólki, z "Alex Bandem"Aleksandra Maliszewskiego, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz "Koman Bandem" i "Prońko Bandem".Grał w klubach jazzowych Skandynawii, Niemiec i w Ameryce. Występował od Jazz Jamboree po Złotą Tarkę, od Jazz Jantar po Jazz nad Odrą, Festiwal Jazzowy w "Piwnicy pod Baranami", Festival de Jazz de San Sebastián. Brał udział w festiwalach opolskich i sopockich. Akompaniował _takim światowym gwiazdom jak Jose Feliciano, Shirley Bassey, Alan White (grał _z grupą _YES, Joe'm Cockerem, Erickiem Claptonem), Cindy Blackman (grała z Joe'm Hendersonem, Lennym Kravitzem, Cassandrą Wilson), Johnny Rabb (grał _z Frankiem Gambale, Maynardem Fergusonem), Tonny Royster Jr. (Branford Marsalis, Terry Lewis) Carmine Appice (Jeff Back, Ozzy Ozbourne, Pink Floyd) Bill Mollenhof, The Drifters, Ralf Rickert, "Carl Palmer (ELP) oraz gwiazdom polskiej estrady - Hannie Banaszak, Ewie Bem, Urszuli Dudziak, Grażynie Łobaszewskiej, Krystynie

 

Krzysztof Piasecki

Urodził się we Wrocławiu i tam mieszkał pierwsze 30 lat. Znak zodiaku Rak. Brylantowe Spinki to duet stworzony wraz z Krzysztofem Szczuckim. Powstał w 1971 w Akademickim Studiu Radiowym z którym współpracowaliśmy od 1970 do 1973. Początkowo udzielaliśmy sięjedynie na różnego rodzaju festiwalach piosenki turystycznej. Naszym matecznikiem była Giełda Piosenki Turystycznej ( studencka oczywiście ) w Szklarskiej Porębie. Tam otrzymywaliśmy mnóstwo nagród, również na Bazunie w Trójmieście i innych tego typu przeglądach. Z tego okresu pochodzi nasz jednyny przebój, który zawędrował pod strzechy mimo, że był parodią - to się często zdarza- "Nie ma jak rajdowa wiara"

 

Marek Bałata 

Wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F. Chopina, piosenki Z. Koniecznego, K. Komedy, W. Młynarskiego, A. Waligórskiego i A. Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja. Występował w musicalowej adaptacji powieści I.B.Singera "SZTUKMISTRZ Z LUBLINA" Jana Szurmieja w Teatrze Muzycznym i Rampa w Warszawie, Niemczech, Austrii oraz adaptacji "KRWAWE GODY" (F.G.Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Tekst: informacje organizatora.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję