Aktualności
< powrót do aktualności

Letnia Scena NCPP: NATURAL MYSTIC

20:00
letnia-scena-ncpp-natural-mystic-opolski-rynek-29-08-2014-start-2000-wstep-wolny
Archiwalne

Letnia Scena NCPP
 

Zapraszamy miłośników dobrej muzyki na cykl letnich, darmowych koncertów, które odbędą się na opolskim rynku. „Letnia scena NCPP” działać będzie przez całe wakacje, raz w tygodniu – w piątek lub w sobotę. Zapraszamy na muzyczną ucztę!

Zespół Natural Mystic powstał w 2001 roku w Sosnowcu. Muzyka, którą wykonuje oscyluje wokół reggae’owej pulsacji, która jest jednak tylko bazą do przechodzenia w inne, mniej lub bardziej hałaśliwe style. Wokaliści śpiewają o rzeczach istotnych, choć czasem osobistych.

Całość zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, ma podwójne, a czasem nawet potrójne dno. Kilka lat po debiucie, który miał miejsce w 2007 roku („Quasi – milieu”), grupa zdecydowała się spojrzeć na reggae z innej perspektywy – zmieniła instrumentarium na akustyczne: kontrabas, gitary akustyczne, akordeon, co z kolei pociągnęło za sobą zmiany kompozycyjne i aranżacyjne. W konsekwencji tych poczynań w 2011 roku światło dzienne ujrzał drugi album: „Full Steam Ahead”. Dźwiękowym motywem wyjściowym owej płyty jest muzyka reggae, jednak członkowie zespołu śmiało wykraczają poza jej ramy. Uwagę zwracają elementy folku, country, drum’n’bassu, a nawet tanga. Naturalne i akustyczne brzmienie krążka jest zasługą świetnych realizatorów dźwięku z warszawskiego Studia As One, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jego jakość była na najwyższym poziomie. W każdy z utworów „Full Steam Ahead” włożono wiele emocji i ważnych treści.

Teksty śpiewane przez wokalistów, Gabi Budzianowską i Marcina Kina, dotykają spraw prywatnych, ale i odnoszą się w osobisty oraz indywidualny sposób do ważnych spraw społecznych. Album został pozytywnie przyjęty zarówno przez dziennikarzy muzycznych, krytyków oraz przede wszystkim publiczności. Fakt ten przełożył się na ilość koncertów. Natural Mystic pojawili się na polskich scenach, występując m.in. na wielu czołowych polskich festiwalach, takich jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggae Nad Wartą. Obecnie muzycy skończyli pracę nad najnowszym, trzecim już albumem, który ukaże się z początkiem 2014 roku.

Tekst - materiały zespołu.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję