Aktualności
< powrót do aktualności

Letnia Scena NCPP: Rebeka

20:00
letnia-scena-ncpp-rebeka
Archiwalne

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada” REBEKA (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami.  Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

 okładka_davos_rebeka jpg

18 marca br. ukazał się najnowszy album REBEKI zatytułowany „Davos”. Będzie to jak twierdzi zespół materiał dojrzalszy choć odrobinę bardziej dziki niż "Hellada. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Będzie to album pełen różnorodnych piosenek - od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia.  Na “Davos” usłyszeć będzie można wiele osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie.  

Nazwa płyty nawiązuje do “Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

 

Partnerem albumu i trasy koncertowej jest Narodowy Instytut Audiowizualny. Wydawcą albumu jest ART2 Music, dystrybutorem - Agora SA.

Zespół wspiera LOTTO.

facebook_ls_rebeka2016

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję