Aktualności
< powrót do aktualności

Letnia Scena NCPP: Shy Albatross

20:00
letnia-scena-ncpp-shy-albatros
Archiwalne

Zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego, łączy muzycznie różne kultury – medium. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei w ich twórczości możemy tu usłyszeć o gangsterkach czy kobietach obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest tu kultura Ameryki, w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu to odzwierciedlenie tej podróży: w muzyce Shy Albatross słychać m.in. cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon.

Nie brakuje też bluesowego zacięcia z echami muzyki afrykańskiej, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii. Dnia 10 kwietnia 2016 roku Shy Albatross zagrali koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W kwietniu 2016 roku ukazał się debiutancki album Shy Albatross zatytułowany „Woman Blue”, który znalazł się m.in. na liście 10 najlepszych płyt 2016 r.

Skład zespołu:
Natalia Przybysz – śpiew, Raphael Rogiński - gitara, mandolina, ngoni, Miłosz Pękala - wibrafon, santur, instr. perkusyjne Hubert Zemler - perkusja, balafon, instr. perkusyjne

facebook_LS_shy

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję