Mała Akademia Piosenki

mala-akademia-piosenki-26-09-2013

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Towarzystwo Przyjaciół Opola oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zapraszają na cykl audycji edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci pn. „Mała Akademia Piosenki”, prowadzonych przez gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Ideą zajęć jest przybliżanie dzieciom zagadnień związanych z muzyką  – omawianie gatunków muzycznych, wprowadzanie w świat podstawowych pojęć takich jak: głos, skala głosu, akompaniament, instrumentarium, tonacja, aranżacja, rytm, a także edukowanie i informowanie o tym, co jest najważniejsze w piosence.

W czasie zajęć (trwających 40 minut) dzieci uczą się „współpracy” z artystą, tzw. prawidłowych zachowań widza, zapoznają się z podstawowymi pojęciami jak: bis, brawa itd.

Spotkania przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: przedszkolaków oraz uczniów klas I – III.

Pierwsze trzy spotkania (godz. 10.00; 11.15; 12.15) odbędą się już 26 września w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Gościem specjalnym będzie adzi je Katarzyna Klich.

Gospodarzem muzycznym tego i kolejnych zajęć będzie multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer Igor Przebindowski, który m.in. zapozna dzieci z elementami historii i teorii muzyki.

Zapisy na zajęcia prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Opola, tel. 77 441 09 69 oraz 508 153 971.

Gośćmi kolejnych spotkań będą: Krzysztof Antkowiak (24 października), Krzysztof Kasa Kasowski (21 listopada), Lidia Kopania (12 grudnia).

Zapraszamy!