Aktualności
< powrót do aktualności

Neo-Nówka i zespół Żarówki

19:00
neo-nwka-i-zespl-zarwki-29-04-2011-opole-rynek-godz-19-00-wstep-wolny
Archiwalne

Fanów dobrego kabaretu zapraszamy na najnowszy program Kabaretu Neo-Nówka pod tytułem " Seks, alkohol i książki". Dodatkowym smaczkiem nowej odsłony Kabaretu jest obecność zespołu Żarówki w roli akompaniatorów.

 

 Michał Gawliński – jest najmłodszy w zespole, ale już niedługo. Po odejściu „Białego” to właśnie jemu przypadł tytuł „Alc-hajmera”. Ciągle coś gubi (zwłaszcza rekwizyty). Ale ma też niespotykany dar przyciągania do siebie policji, zwłaszcza jak siedzi za kierownicą. Poza tym jest miły, uroczy i kochają go kobiety (w przedziale od lat 14 do nieskończoności).

Radek Bielecki – Radek kiedyś w obecności policjantów włamał się do własnego mieszkania będąc przekonanym, że w środku jest złodziej. W Neo-Nówce od stycznia 2008 roku. Jak się nie trudno domyślić najmłodszy stażem członek kabaretu. W środowisku jego zmiana barw klubowych nazywana była transferem roku. Radek pochodzi z Warmii, a konkretnie z Lidzbarka Warmińskiego. Tam się urodził i mieszkał do grudnia 2007 roku. Aktualnie jest napływowym mieszkańcem Wrocławia. Na scenie nie da się go nie zauważyć. Jest troszeczkę większy od reszty Neo-Nówki i w dodatku z bródką. W kabarecie wszystkie konflikty i nieporozumienia rozwiązuje za pomocą „parolka”. Wcześniej pyta tylko: „z podpórką czy bez?”. Ulubione miejsce we Wrocławiu – Dolmed.

Roman Żurek – to on założył i stara się ogarnąć ten cały bajzel. Konsekwentny i upierdliwy, w kabarecie znany jako „Dyktatore Romano”, powoli też zaczyna dołączać do grona „Alc-hajmerów”. Ma specyficzne poczucie humoru. Ci którzy go nie znają w czasie rozmowy mogą czuć się obrażeni już po drugim zdaniu. Oprócz tego bywa też sympatycznym i radosnym chłopcem. Do tego skończył kiedyś Historię.

 

ZESPÓŁ ŻARÓWKI powstał w marcu 2009 roku na potrzeby telewizyjnego programu Kabaretu Neo-Nówka pt. „Nasza-Gmina”. Później szybko okazało się, że nie będzie to jednorazowa przygoda. Aktualnie zespół z powodzeniem koncertuje razem z kabaretem w całej Polsce i jest jego niewątpliwym atutem. Żarówki to zespół złożony z zawodowych i wykształconych muzyków, którzy już z nie jednego pieca chleb jedli. To także grupa przyjaciół, którzy doskonale czują się w swojej nowej kabaretowej odsłonie. Za sobą mają już także występy telewizyjne min. podczas Kabaretonu na Festiwalu Piosenki w Opolu, X Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, XXX Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Płockiej Nocy Kabaretowej czy Kabaretonu podczas Sopockiego Festiwalu Top Trendy. Dzięki Żarówkom kabaret Neo-Nówka może pochwalić się autorskimi piosenkami, które w przyszłości zajdą na pierwsze miejsca list przebojów.

 
Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję