Aktualności
< powrót do aktualności

Neu Oberschlesien

20:00
neuoberschlesien
Archiwalne

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka. W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespół Oberschlesien. Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą. W 2012 roku zespół dostaje się do finału „Must Be The Music” i zajmuje 2 miejsce. Zespół zaczyna koncertować – ponad 100 zagranych koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta „Oberschlesien I” promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową.

Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią: " pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy przekazane nam wartości i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi.‘’ Obecnie grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle.

Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, miłości, kobietach, motocyklach....czyli o życiu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów na terenie całej Polski. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio w internecie, jak również liczne recenzje, wywiady. Należy wspomnieć, że koncerty Oberschlesien przyciągają publiczność w każdym wieku, jednocząc wszystkie pokolenia.

facebook_oberschlesien_2017

Bilety:
35 zł (przedsprzedaż); 45 zł (w dniu koncertu); 15 zł (ulgowy - dzieci do lat 10)

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję