Aktualności
< powrót do aktualności

Opera NABUCCO

20:00
opera-nabucco-02-08-2014-start-2000-amfiteatr
Archiwalne

NABUCCO – LETNI FESTIWAL OPEROWY

www.letnifestiwaloperowy.pl

02.08.2014, GODZ. 20:00

OPOLE – AMFITEATR NARODOWEGO CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI

BILETY DO NABYCIA: KASA NCPP oraz na stronie http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=14663

CENY BILETÓW: 40 ZŁ, 55 ZŁ, 75 ZŁ, 95 ZŁ

Letni Festiwal Operowy to nowy projekt Agencji Artystycznej Pro Musica. Już w sierpniu w kilku miastach Polski będzie można zobaczyć słynną operę Giuseppe Verdiego Nabucco. W rolę tytułową wcieli się znany polskiej publiczności z koncertów Verdi Gala Giulio Boschetti, który cytując za krakowskim DolceSfogatoMagazine.com „absolutnie podbił serca widowni (...). Boski Giulio! Śpiewak przystojny, charyzmatyczny, o niebywałym barytonowym głosie oraz niebanalnych umiejętnościach aktorskich ...”.

Nabuchodonozor – popularnie Nabucco - to jedna z pierwszych oper Verdiego, która już od dnia premiery 9 marca 1842 roku w La Scali przyniosła kompozytorowi niezwykły sukces i sławę. Fenomen ten związany jest ściśle z historią Włoch, których północne prowincje właśnie w tym okresie były pod panowaniem Austrii, a Verdi – gorący patriota całym sercem popierał aktywnie działające ruchy wolnościowe.

W sierpniowym widowisku operowym obok G. Boschettiego w roli Abigail wystąpią włoskie solistki: Natalia Margarit i Silvia Rampazzo. Towarzyszyć im będzie chór Opery Polskiej oraz znana z poprzednich tras koncertowych Roncole Verdi Orchestra pod batutą znakomitego maestro Jerzego Salwarowskiego.

Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą także nasycone kolorami stylizowane kostiumy. Całość wkomponowana w przestrzeń czterech przepięknych letnich teatrów, otoczonych soczystą zielenią, stanowić będzie niezapomniane wydarzenie artystyczne, a także przeżycie duchowe.

Mimo iż w Polsce Nabucco w wykonaniu zepsołu Agencji Artystycznej Pro Musica będzie pokazywana po raz pierwszy, to od momentu premiery 31.10.1994 roku w Stuttgarcie prezentowano ją już z wielkim powodzeniem na ponad 170 prestiżowych scenach, m. in.: Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.

Dzieło Verdiego zostanie wystawione w 4 amfiteatrach: w kieleckiej Kadzielni (1.08.2014), w opolskim Amfiteatrze NCPP (2.08.), w Zielonej Górze w Amfiteatrze im. Anny German (3.08.) oraz w Teatrze Letnim w Szczecinie (4.08.).

 

Wykonawcy:

Giulio Boschetti – Nabucco

Silvia Rampazzo/ Natalia Margarit – Abigaille

Damian Konieczko - Zaccaria

Elżbieta Kaczmarzyk – Janczak – Fenena

Roberto Jachini Virgili - Ismaele

Tomasz Janczak – Abdallo

 

CHÓR OPERY POLSKIEJ

 

RONCOLE VERDI ORCHESTRA

Jerzy Salwarowski – dyrygent

 

PRODUKCJA: 

Agencja Artystyczna Pro Musica

 

REŻYSERIA:

Feliks Tarnawski

 

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY:

Małgorzata Słoniowska

 

ŚWIATŁA:

Feliks Tarnawski

02.08.2014, GODZ. 20:00
OPOLE – AMFITEATR NARODOWEGO CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI
BILETY DO NABYCIA: KASA NCPP

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję