Aktualności
< powrót do aktualności

Phillip Bracken

20:00
phillip-bracken
Archiwalne

Wzór oświadczenia uczestnika imprezy

Premierowy koncert promujący album "Wolf Ahead Tiger Behind"!

‘Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki Phillipa nabierają jeszcze większego kolorytu.’ Wojciech Żurek, www.e-splot.pl

Znany z sugestywnego głosu, hipnotyzujących aranżacji gitarowych i ciepłej atmosfery na scenie, Australijczyk Phillip Bracken mieszka w Polsce od 2013 roku. To właśnie połączenie tych cech wraz z jego zainteresowaniem muzyką indie folkową i ambientową doprowadziło do spotkania artysty z polską ikoną etno jazzu Jackiem Mielcarkiem, co zaowocowało dwoma nagraniami na żywo, The Opole Session i Live at Radio Opole, a także późniejszymi trasami koncertowymi.

Oprócz dostępu do szerszej publiczności w Europie jego nowy dom przyniósł kilka interesujących możliwości. W 2019 roku singiel "New Black" został zauważony przez polskich gigantów KAYAX w ramach projektu "My Name Is New", a polski gitarzysta i producent Robert Cichy zaprosił Brackena do gościnnego występu w nagrodzonym albumie "Smack" .

Najnowszą ofertą Australijczyka jest piosenka "The Prophet", czwartą singiel z nadchodzącego debiutanckiego albumu Brackena "Wolf Ahead, Tiger Behind". Album ten, przetykany brzmieniami w stylu Townes Van Zandt, Fleet Foxes  i Eddie Vedder został nagrany w Warszawie z obecnym zespołem artysty składającym się z Mateusza Szemraja (Lion Shepherd, MOSAIC), Denisa Dubielli (Hanimal) i Wojciecha Lubertowicza (Adam Strug, Masala Soundsystem).
"Wolf Ahead Tiger Behind" premierę miał 25 września 2020!

¨Szukając porównań można by przywołać  takie nazwiska jak Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa  nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji. ¨ www.youcrazydreamers.com

Cover FB_phillip20

 

file-pdfWzór oświadczenia uczestnika imprezy

 

Bilety:
25 zł 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję