Powróćmy Jak Za Dawnych Lat

powrocmy-jak-za-dawnych-lat

Cover FB

Artboard 1

W programie “Powróćmy jak za dawnych lat”, zespół Alegancka Kapela, wspólnie ze znakomitymi gośćmi (Piotr Cyrwus, Justyna Jary, Tomasz Krajewski, Emose Uhunmwangho), zagra największe retro szlagiery w stylowych aranżacjach. Kolejne utwory zapowiadane będą fragmentami z przedwojennych filmów, zaś całości dopełnią projekcje multimedialne nawiązujące do treści piosenek. Scenariusz i reżyseria- Marzena Kopczyńska-Urlich (Generalnie Smakowicie).

Piotr Cyrwus – polski aktor filmowy i teatralny, konferansjer, prezenter telewizyjny, reżyser. W 1985 roku ukończył PWST w Krakowie. Od tamtego czasu współpracuje z wieloma scenami w całej Polsce: Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi (1986-89), Teatrem STU w Krakowie (1989-92), Teatrem Starym w Krakowie. W latach 2011-2017 był  aktorem Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie nadal można go zobaczyć w takich spektaklach jak „Burzą” w reż. D. Jemmetta, „Król Lear” w reż. J. Lassalle`a, „Wesele” w reż. K. Jasińskiego. Gra również w filmach fabularnych, animacjach i produkcjach telewizyjnych. Stworzył też wiele ról w spektaklach Teatru Telewizji. Największy rozgłos przyniósł mu serial „Klan”, a następnie rola Bosa Mafii w filmach kampanii społecznej „Mafia dla psa”. Od niedawna możemy go na stałe oglądać w serialu „Na Wspólnej". Ostatnio coraz częściej występuje w roli reżysera („Trzy razy Mrożek”, "Emigranci").

Justyna Jary - pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stażystka na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. W 2017 roku wydała z zespołem PompaDur płytę “Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami z motywem zbrodni.  Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in. Pożar w Burdelu, Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi intensywną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Znana także z popularnego programu muzycznego TV Polsat „Must Be The Music- Tylko Muzyka”, gdzie zebrała nad wyraz pozytywne recenzje („Pani jest genialna” powiedział Adam Sztaba, „To jest cudna dziewczyna,ja ją znam” rzekła Elżbieta Zapendowska).

Tomasz Krajewski - aktor, konferansjer, lektor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu, Wydział Aktorski (1996). Uczestnik Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1996). W latach 1996 -1998 aktor Wrocławskiego Teatru Współczesnego, 2001- 2003 - Teatr Nowy Wrocław. Długoletni współpracownik wielu polskich stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych.

Emose Uhunmwangho- Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Od 2009 roku związana jest z  Teatrem Muzycznym Capitol (jako aktorka etatowa od sezonu 2011/12). Występowała w takich produkcjach musicalowych jak na przykład: Hair (2010, reż. Konrad Imiela), Czarnoksiężnik z Krainy Oz (2010, reż. Jerzy Bielunas), Frankenstein (2011, reż. Wojciech Kościelniak), Jerry Springer -The Opera (2012, reż. Jan Klata), Mistrz i Małgorzata (2013, reż. Wojciech Kościelniak), Makbet (2017, reż. Agata Duda-Gracz). Emose dysponuje niezwykłą osobowością sceniczną i głosem o zniewalającym brzmieniu.

Alegancka Kapela- zespół rozmiłowany w międzywojennych szlagierach, swoim repertuarem nawiązuje zarówno do dawnych rewii i kabaretów, jak i słynnych miejskich potańcówek. Tworzą go Justyna Jary, Grzegorz Rytka, Adam Szuraj, Grzegorz Toporowski i Michał Zuń znani również z takich formacji jak Szwagierkolaska, PompaDur, czy Daab.