Aktualności
< powrót do aktualności

Raz Dwa Trzy symfonicznie

20:00
raz-dwa-trzy-symfonicznie-31-08-2012-godz-20-00-amfiteatr-bilety-25-pln
Archiwalne

W ostatni wieczór sierpnia zapraszamy Państwa na wyjątkowy symfoniczny koncert grupy Raz Dwa Trzy wraz z którą wystąpi orkiestra ICON.

 

Według informacji ogłoszonej przez zespół, "Raz Dwa Trzy" rozpoczęło działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze, w klubie "Zatem". Wiosną tego samego roku wzięli udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego, oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie "Debiuty" i otrzymała "Wyróżnienie". W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu oraz koncertach w całej Polsce. 

 

Wraz z grupą Raz Dwa Trzy wystąpi orkiestra ICON, która założona została w 2007 roku przez Huberta Kowalskiego – kompozytora, dyrygenta, producenta muzycznego. W jego skład wchodzą głównie studenci i absolwenci Krakowskiej Akademii Muzycznej.

 

Orkiestra specjalizuje się w wykonywaniu muzyki filmowej i rozmaitych współczesnych gatunków muzyki rozrywkowej, od popu do jazzu. W swoim dorobku ma współpracę m.in. z Michałem Urbaniakiem, zespołem Raz, Dwa, Trzy,  Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem Lampertem, Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką, Kayah, Kasią Kowalską, zespołem Zakopower i zespołem Bracia. 

 Bilety do nabycia w kasie NCPP, Kiosku Kulturalnym, PTTK Opole.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję