Aktualności
< powrót do aktualności

Reggae Summer Day 2011

18:00
reggae-summer-day-2011-08-07-2011-start-1800-amfiteatr-bilety-30-pln-przedsprzedaz-35-pln-w-dniu-koncertu-bilety-do-nabycia-w-kasie-ncpp-oraz-kiosku-kulturalnym-miejsca-nienumerowane
Archiwalne

 Maleo Reggae Rockers to potężna dawka muzyki reggae i pozytywnych wibracji. To potężna maszyn koncertowa, którą tworzą wspaniali ludzie.  MRR założony został w 1997 roku przez Darka Malejonka. Pierwsza płyta Za Zu Zi do której zaprosił między innymi: Piotra "Stopę" Żyżelewicza, Joszko Brodę, Marcina Pospieszalskiego, Tomka "Siwego" Wójcika oraz Tomka Bieleckiego. ukazała się w lutym 1998 roku a wypełniła ją w całości muzyka reggae z elementami folkloru. Stała się dla Maleo okazją powrotu do źródeł, do muzyki, którą zawsze słuchał, którą zawsze grał. Album spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, co było impulsem do stworzenia zespołu koncertowego na bazie legendarnej reggaeowej formacji BAKSHISH. Tak powstał obecny zespół MALEO REGGAE ROCKERS, który do dnia dzisiejszego zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce. Wymownym jest fakt, że znany reżyser Mika Kaurismaki w swym filmie „La without a map” wykorzystał dwie kompozycje MRR: „Colors” i „ZaZuZi Dub”. Europejska premiera tego filmu, w obecności jego twórcy miała miejsce na Warszawskim Festiwalu Filmowym w październiku 1998 roku. Zespół ma na koncie cztery płyty, ostatnia ,,Addis Abeba'' ukazała sie w 2009 roku.

Oficjalna strona zespołu: http://www.maleo.pl/

 

  Zespół składa się z młodych, ambitnych muzyków czerpiących przyjemność z każdego koncertu. Pasja realizowana przez dźwięki i masa pozytywnych wibracji powoduje, iż każdy koncert jest na swój sposób wyjątkowy. 19 listopada 2010 miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu. Oto jak zespół komentuje płytę: „Cieszymy się, że to co osiągnęliśmy zawdzięczamy głównie własnej pracy i poświęceniu. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować panu managerowi – Dawidowi, naszym rodzinom oraz osobom postronnym, których bezinteresowne gesty otworzyły nam niejedne drzwi :) Nie można także nie wspomnieć o Fanach, dzięki którym każdy koncert jest dla nas niezapomnianym przeżyciem. Cieszymy się, że możemy grać dla Was! Blesss :) ”

 Star Guard Muffin tworzą : Kamil Bednarek (wokal), Szymon Chudy (gitara) ,Radek Szyszkowski (klawisze) ,Kuba Wojciechowski (bas) ,Maciek Pilarz (bębny).

 Oficjalna strona zespołu : www.myspace.com/starguardmuffin

 

EastWest Rockers to ekipa, która w przeciągu ostatnich 5 lat podbiła serca miłośników jamajskich brzmień w Polsce. Od legendarnych imprez w Opolu w 2004, po występy na największych polskich i zagranicznych festiwalach [Heineken Open'er 2007, Coke Live 2007, Bielawa Reggae Dub Festiwal 2007/2008,Ostróda Reggae 2007/2008, Hip-Hop Kemp 2007/2008, Ethnic Session 2008] EastWest Rockers wciąż zbiera najwyższe noty za żywiołowe koncerty łączące jamajski styl i polski klimat. Pomiędzy koncertami, EastWest Rockers okupuje Opole, Wrocław i Kraków.

Pod koniec roku 2006 nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album EastWest Rockers "Ciężkie Czasy" prezentujący Cheebe, Grizzliego i Ras Lute na podkładach czołowych producentów z Polski i zagranicy. Lista ludzi zaangażowanych w produkcje tej płyty to właściwie who-is-who europejskiego reggae i dancehall - Pionear/Germaican Records i Ill Inspecta, YT i Sativa UK, JuniorBwoy, Big Family, House of Riddim, DJ Feel - X, Miód, Junior Stress. Płyta odniosła sukces zarówno wśród fanów reggae, jak i ludzi nie związanych dotychczas z tą muzyką i kulturą.

W grudniu 2008 nakładem wydawnictwa Prosto ukazała się druga płyta EastWest Rockers, album "Jedyna Broń". Nagrania i mix miały miejsce w warszawskim studiu Contrabanda pod okiem ulubionego producenta wokalistów EastWest Rockers - Piotra Zabrodzkiego. Płyte zaszczycili swoją obecnością m.in. Grubson, Tomson, Junior Stress, Lilu, oraz jedna z najjaśniejszych postaci europejskiego hip-hopu Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop.

Każdy z EWR aktywnie udziela się w innych projektach i wydawnictwach - Grizzlee po wydaniu płyty "Urban Discoteque" i zakończeniu koncertowania z Jamalem, wraz ze swoim składem muzyków pracuję nad płytą. Ras Luta w listopadzie 2009 wydał świetnie przyjętą solową płytę "Jeśli Słyszysz". MC Cheeba i Jah Laptop (VJ), oprócz swojej ekipy, należą do Respecta Crew ? największych promotorów muzyki ragga jungle w Polsce. Kuba1200 reprezentuje interesy i odpowiada za bookingi EastWest, dba o brzmienie i selekcje płyt, pracuje też jako dźwiękowiec dla wielu koncertujących składów. Nawijacze EWR są też częstym gościem na płytach zaprzyjaźnionych wykonawców takich jak Junior Stress, Grubson, Maleo, Hemp Gru, Molesta i wielu, wielu innych.

 

  Skład dobrze znany miłośnikom muzyki reggae – należą do niego: Hauka (wokal, klawisze), Enzym (wokal), Chill (wokal), Shaggy (gitara), Les Farooosh (bas) i Punktak (perkusja). Zespół w obecnej formie istnieje od stycznia 2004 roku. Jak sami o sobie mówią, Raggafaya została stworzona przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz przeróżne doświadczenia – od metalu do biesiady. Ich twórczość to energiczna mieszanka reggae, hip-hopu, funka i rocka - zarówno fani Boba Marleya i wielbiciele rapu, a także miłośnicy rock and rolla znajdą w niej coś dla siebie. W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debiutanckiej EP, zatytułowanej „Bongoizm” – projekt ukazał się nakładem wydawnictwa „Zima” i został dołączony do czasopisma „Free Colours”. W ubiegłym roku Raggafaya pojawiła się na ogólnopolskim rynku muzycznym za sprawą oficjalnego, debiutanckiego longplaya „Karrambol”, zawierającego 13 dopracowanych, promieniujących pozytywną energią utworów. Płyta zrealizowana przez Toma Horna została wydana nakładem wytwórni Lou & Rocked Boys.

Zespół zagrał sporo koncertów, ma za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Mr. Zoob, Etna, Big Cyc, Enej, czy Pectus. Raggafaya aktualnie koncertuje po całej Polsce wspólnie ze składem Star Guard Muffin.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję