Aktualności
< powrót do aktualności

Robert Janowski z zespołem

20:00
robert-janowski-z-zespolem-27-07-2013-godz-2000-amfiteatr-bilety-20-zl-przedsprzedaz-30-zl-w-dniu-koncertu
Archiwalne

Koncerty z udziałem Roberta Janowskiego, są miejscem gdzie, w przeciwieństwie do szklanego ekranu, można posłuchać i spotkać go na żywo. To wspaniała okazja do zabawy i obcowania z fantastyczną muzyką. W bogatej ofercie koncertowej znaleźć można następujące pozycje: przebojowe koncerty z udziałem artystów z programu „Jaka to melodia?”,gdzie można usłyszeć największe hity znane z teleturnieju, wykonane w znakomitych aranżacjach.  

Wszystko zaczęło się od „Kompotu” ... pierwszego polskiego rock-musicalu, do którego 22-letni Robert Janowski skomponował muzykę do tekstów Jonasza Kofty, a także wcielił się w postać głównego bohatera – Love. Równolegle Janowski zaprezentował się jako lider zespołów rockowych: Sekcji Z, Oddziału Zamkniętego czy ZOO. Przełomem w karierze Janowskiego była główna rola w kultowym dziś musicalu „Metro”, z którym artysta wystąpił również na Broadwayu. „Metro” zapoczątkowało współpracę z tandemem Józefowicz – Stokłosa, co zaowocowało udziałem w ich produkcjach wystawianych na scenie warszawskiego teatru Buffo. Musicale stały się domeną Janowskiego. Zagrał m.in. W „Sztukmistrzu z Lublina”, „West Side Story”, „Cyrano”. Ma na swoim koncie także wiele ról dramatycznych np. Rosenkranca W „Hamlecie” wystawianym w Teatrze Dramatycznym, czy Lucyfera w reżyserowanych przez Michaela Hacketta „Upadłych Aniołach”. Janowskim zainteresowali się także reżyserzy filmowi. Szeroka publiczność miała okazję zobaczyć go w „Porze na czarownice” i „Białym i czarnym” Piotra Łazarkiewicza, „Nocnym Graffitti” Macieja Dutkiewicza. Można go było oglądać w „Na Dobre i na Złe” przez 3 sezony,czy w kolejnym serialu telewizyjnym „Na Wspólnej”. Od 11 lat Robert Janowski prowadzi teleturniej muzyczny „Jaka To Melodia?", który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Jest zdobywcą dwóch nagród Wiktora za osobowości telewizyjną i laureatem złotej Telekamery plebiscytu Tele Tygodnia. 

Autor czterech tomików poezji i prozy poetyckiej. Jednak jak mówi sam artysta, najważniejsze są dla niego jego solowe płyty i koncerty, na których może śpiewać autorskie piosenki. W 1994 r. triumfował na liście plebiscytu Muzycznej Jedynki, gdzie jego piosenka „Mury Jerycha” utrzymywała się na 1 miejscu przez 8 miesięcy. W roku następnym kolejny sukces piosenki „W Nas i Wokół Nas”, która przez 9 miesięcy wygrywała w tymże plebiscycie. Ukoronowaniem sukcesów tych piosenek stał się pierwsza solowa płyta „Co mogę dać”, oraz zajęcie 1 miejsca w plebiscycie pism muzycznych jako wokalista roku. W 1996 r. Robert Janowski nagrał drugą solową płytę pt.: „Powietrze” w nagraniu płyty wzięli udział znani i cenieni polscy muzycy (Michał Urbaniak, bracia Pospieszalscy). Kolejna płyta „Nieważkość”, „krążek przeznaczony dla ludzi noszących głowę w chmurach” (ONET.PL). wydana została w 2001 r. W 2004 r. artysta rozpoczął stałą współpracę z młodymi muzykami, tworząc zespół JANOWSKI PROJEKT. W 2008 roku ukazał się dwupłytowy album pt. „Skrzydła”, zawierający także unikalne nagrania artysty pochodzące ze ścieżek filmowych, spektakli teatralnych, a w lutym 2009 wreszcie wydano długo oczekiwany krążek: „SONG.PL”, z największymi przebojami lat 20 i 30-tych minionego stulecia. Płyta nagrana z rozmachem, z udziałem orkiestry symfonicznej i najlepszymi polskimi muzykami. Po bestselerowej płycie "SONG.PL", przyszła pora na wydanie kolejnej, tym razem z piosenkami, które były hitami lat osiemdziesiątych. Album "OSIEMDZIESIĄTE.PL" ukazał się w marcu 2012 roku, zawierając 12 ówczesnych szlagierów wykonanych w wersji symfonicznej. Robert Janowski jest rownież autorem 5 tomików poezji: „Lustra” wyd.I – 1993r, wydanie II – 2002r. „GŁOSY” – wyd.I 1999, wydanie II – 2002r. „NOCE” – wyd.I – 2001r, „PRAGNIENIA” – wyd.I – 2004r, "ANIOŁY" - wyd I - 2011r.

Tekst i zdjęcia: http://robertjanowski.pl/

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję