Aktualności
< powrót do aktualności

Rock Opole 2016

18:30
rock-opole-2016
Archiwalne

NCPP pragnie zaprosić na prawdziwą rockową ucztę, która już 29 maja wybrzmi na błoniach Politechniki Opolskiej! Wyjątkowi artyści, moc dźwięku i nietuzinkowe koncerty w ramach ROCK OPOLE 2016! Otwarcie bram o 18.30!

18.30 – OTWARCIE BRAM
19.00-19.40 PIOTR ZIOŁA
20.00 -21.30 LAO CHE
21.45 -22.45 COMA
23.00- 00.30 DAWID PODSIADŁO

 


DAWID PODSIADŁO

Niespełna trzy lata temu, kiedy szykował się do wydania debiutanckiej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Dzisiaj przedstawia swój drugi album solowy – i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wielbiony przez fanów, ceniony przez krytyków, nagradzany i zapraszany, Dawid Podsiadło to prawdziwy fenomen – a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i nadzwyczajnie utalentowany artysta.Tajemnica sukcesu? Oczywiście nietuzinkowy głos Dawida i charyzma, z którą musiał się urodzić, bo nauczyć się tego nie da. „Annoyance and Disappointment” – choć tytuł oznacza rozdrażnienie i rozczarowanie, to trudno o bardziej odległe od realiów skojarzenia. Po listopadowej premierze, w niespełna dwa miesiąca wydawnictwo ma już status platynowej płyty, a pierwszy singiel „ W Dobrą Stronę” jest jednym z najczęściej emitowanych utworów w stacjach radiowych i utrzymuje się w czołówce list przebojów.


COMA

Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie.


LAO CHE

Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Lao Che ma na swoim koncie sześć wydanych albumów (pięć studyjnych i jeden koncertowy), dwa dvd koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami.


PIOTR ZIOŁA

Piotr Zioła to młody i utalentowany artysta pochodzący z Opola. Wiosną 2015 r. Piotr wystąpił na imprezie Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu, a jesienią na Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane?” w Warszawie. Artysta wydał właśnie swoją debiutancką płytę, która  utrzymana jest w klimacie amerykańskiej muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. Do współpracy zaprosił m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Krążek zapowiadają dwa single: „Podobny”, który zadebiutował na Liście Przebojów Trójki i "W ciemno". W minionym roku Piotr zaśpiewał gościnnie w piosence „Przyjmij brak” projektu Rysy.

PROWADZENIE IMPREZY: PIOTR STELMACH

Regulamin: Hip Hop Opole i Rock Opole 

 

facebook_rockopole2015

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję