Rodzaj » Film
18-festiwal-filmowy-opolskie-lamy
23:55

18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy jest dużym wydarzeniem cyklicznym - to setki projekcji filmowych, wydarzenia towarzyszące, znani goście i stale powiększające się grono widzów. W tym roku odbędzie się w dniach 2-10 października.

Wstęp wolny

Archiwum

tydzien-filmu-niemieckiego-3
18:30

Tydzień Filmu Niemieckiego

W 2004 roku berliński dziennik „Der Tagesspiegel” opu- blikował artykuł, którego bohaterem był teść Gerharda Richtera, jednego z najsławniejszych współczesnych niemieckich artystów. Ojciec jego żony, lekarz ginekolog w czasie II wojny światowej, jako dyrektor kliniki w Dreź- nie, współpracował przy wdrażaniu programu eutanazji dla osób psychiczne chorych. W tym samym szpitalu, przed śmiercią w 1944 […]

Archiwalne
pancernik-potiomkin
20:00

Pancernik Potiomkin

Jednym z ciekawszych festiwalowych wydarzeń będzie również projekcja filmu Pancernik Potiomkin reż. S. Eisenstein z 1925 roku z muzyką na żywo przygotowaną SPECJALNIE na nasz festiwal.

Archiwalne
sputnik-nad-opolem
18:00

Sputnik nad Opolem

Leningrad, lata 80. XX w. Wiktor Coj zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

Archiwalne
tydzien-filmu-niemieckiego-2018
18:30

Tydzień Filmu Niemieckiego 2018

  3 dni w Quiberon  reż. Emily Atef / Niemcy 2018 / 115 min. Romy Schneider to postać, której nie trzeba przedstawiać – diwa europejskiego kina, gwiazda filmów Sauteta, Żuławskiego i Viscontiego. W 3 dniach w Quiberon poznajemy jednak inne oblicze wielkiej aktorki, osoby schorowanej, zniszczonej przez nałogi i depresje. Mimo kiepskiego samopoczucia, Schneider (znakomita Marie Bäumer) […]

Archiwalne
over-the-limit
19:00

„Over the limit”

Dokumentalna Odsłona Kina - "Over the limit" - Portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej Margarity Mamun.

Archiwalne
bajkowe-wakacje-balerina
14:00

Bajkowe Wakacje: Balerina

Porywająca animowana opowieść współtwórców „MADAGASKARU”, „KUNG FU PANDY” i „KRÓLA LWA” oraz producentów „NIETYKALNYCH”.  Pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.  

Archiwalne
bajkowe-wakacje-zakwakani
14:00

Bajkowe Wakacje: Zakwakani

ZAKWAKANI - KOMEDIA AŻ PIÓRA LECĄ! Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą… na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła […]

Archiwalne
sputnik-pod-opolem
18:00
,

Sputnik nad Opolem

Festiwal rozpocznie w NCPP projekcja rosyjskiego kandydata do Oscara, czyli filmu „Niemiłość” w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Zaraz po nim, o godz. 20:30, widzowie będą mogli usłyszeć balladowe utwory Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, a także Leonarda Cohena (w polskich tłumaczeniach) wykonywanych przez trio „Ponad chmurami”.

Archiwalne
15-ffol-kapelmistrze-tegie-chlopu
18:00
,

15.FFOL – KapelMistrze, Tęgie Chłopy

Kolejne wydarzenie w ramach kooperacji NCPP z 15. Festiwalem Filmowym Opolskie Lamy. Filmowo- taneczne spotkanie niedzielne!
Projekcja filmu "KapelMistrze" startuje o 18.00, a po nim do tańca zapraszają Tęgie Chłopy!

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NCPP.

Archiwalne
15-ffol-elektro_sonda
19:00
,

15.FFOL – Elektro_Sonda, A_GIM, Sonar Soul, Niemoc

Zapraszamy na kolejne wydarzenie, które jest efektem współpracy z Festiwalem Filmowym Opolskie Lamy! Filmowo muzyczny wieczór wypełni projekcja filmu Elektro_sonda, a po nim scenę opanują: Niemoc, Sonar Soul oraz AGIM.
Startujemy o 19.00

Bilety:
20 zł (przedsprzedaż); 30 zł (w dniu koncertu).

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-rozumiemy-sie-bez-slow
20:00

Kino pod gwiazdami: Rozumiemy się bez słów

Wyjątkowe kino w amfiteatrze! "Rozumiemy się bez słów" to francusko-belgijski komediodramat w reżyserii Erica Lartigau. Film okazał się frekwencyjnym sukcesem we Francji, przyciągając do kin blisko siedem milionów widzów. Szesnastoletnia Paula, córka głuchoniemych rodziców, za namową nauczyciela muzyki decyduje się wziąć udział w konkursie wokalnym.

Archiwalne
bajkowe-wakacje-gang-wiewiora
14:00

Bajkowe Wakacje: Gang Wiewióra

Bajkowe wakacje również w sierpniu! Na amfiteatr napadnie GANG WIEWIÓRA! Spiżarnia pełna orzechów to marzenie każdej wiewiórki. Nie inaczej jest w przypadku Wiewióra – nieco gburowatego mieszkańca miejskiego parku. Zaczyna organizować ekipę, by zrealizować skok na sklep z orzechami, który ustawi ich... na całą zimę.

Archiwalne
bajkowe-wakacje-bystry-bill
14:00

Bajkowe Wakacje: Bystry Bill

Kolejna odsłona Bajkowych Wakacji w Amfiteatrze! Tym razem historia wesołego Billa. Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć.

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-legend
20:00

Kino pod gwiazdami: Legend

Zapraszamy na kolejną edycję "Kina pod gwiazdami" w Amfiteatrze! Film "Legend" w reżyserii Briana Helgelanda, również wg jego scenariusza z 2015 r. Produkcja : Francja i Wielka Brytania. Lata 50. i 60. Londyńscy gangsterzy-bliźniacy, Ronald oraz Reginald Kray, terroryzują miasto. W roli bliźniaków: Tom Hardy. Czas trwania: 2 h 11 minut.

Archiwalne
opla
19:00

O!PLA

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” wraca do Opola! Celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.

Archiwalne
10-sputnik-nad-polska
19:00

10. Sputnik nad Polską

  Więcej informacji o festiwalu: SPUTNIK NAD OPOLEM Dołącz do wydarzenia via facebook! SPUTNIK NAD OPOLEM ZOOLOGIA – ЗООЛОГИЯ Rosja 2016Gatunek: dramatReżyser: Iwan I. TwierdowskijScenariusz: Iwan I. TwierdowskijZdjęcia: Aleks MikeladzeMuzyka: Piotr CzajkowskiCzas trwania: 88 min Natasza mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jejżycie jest nudne i monotonne. Natasza pracuje w zoo, gdzie już […]

Stowarzyszenie Opolskie Lamy, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oraz Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej serdeczniej zapraszają na drugą opolską replikę Festiwalu Filmów Rosyjskich “Sputnik na Polską” – “Sputnik nad Opolem”

 

Archiwalne
jarocin-po-co-wolnosc
18:00
,

Jarocin, po co wolność / koncert: ARMIA

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie- projekcję filmu "Jarocin, po co wolność" po której wystąpi legendarny zespół ARMIA!

Bilety:   20 zł 

Archiwalne
dokumentalna-odslona-kina
19:00

Dokumentalna odsłona kina

Finał Dokumentalnej Odsłony Kina odbędzie się w Opolu podczas 14. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pokazy będą miały miejsce w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Po projekcji filmów widzowie będą mogli spotkać się z twórcami: reżyserami i bohaterami obejrzanych dokumentów.

Archiwalne
bajkowe-wakacje-baranek-shaun
14:00

Bajkowe Wakacje: Baranek Shaun

Niepokorny i skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postanawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa, czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.   Partnerami Bajkowych Wakacji w Amfiteatrze […]

Archiwalne
bajkowe-wakacje-pszczolka-maja-film
14:00

Bajkowe Wakacje: „Pszczółka Maja. Film”

W ulu alarm! Ktoś wykradł bezcenne pszczele mleczko, bez którego zagrożone jest życie samej Królowej. Podejrzenie pada na małą Maję, której rezolutna natura nie mieści się w sztywnych ramach pszczelej dyscypliny. Pszczółka wyfruwa więc z ula, by na własne skrzydło znaleźć złodzieja i udowodnić swą niewinność. W pełnej szalonych przygód eskapadzie towarzyszyć jej będzie wierny […]

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-rio-i-love-you
20:00

Kino pod Gwiazdami: Rio, I Love You

Rio, I Love You to trzeci film zrealizowany w ramach cyklu Cities of Love według pomysłu francuskiego producenta Emmanuela Benhiby. Na ekranach kin gościły już Paris, I Love You (Zakochany Paryż) i New York, I Love You (Zakochany Nowy Jork). Tym razem reżyserzy siedmiu różnych narodowości opowiadają historie miłosne rozgrywające się na tle niezwykłych pejzaży […]

Archiwalne
opla-ogolnopolski-festiwal-polskiej-animacji
19:00

O!PLA Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

Jak co roku na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji​ z ostatnich dwóch lat  – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty. W NCPP zaprezentujemy wideoklipy! WSTĘP WOLNY!

Archiwalne
filmowy-budzik-2
18:00

Filmowy Budzik

Filmowy Budzik to najnowszy projekt Stowarzyszenia Opolskie Lamy, którego współorganizatorem jest Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Idea jest prosta – budzimy Opole filmowo wraz z nadejściem wiosny. W ramach wydarzenia wyświetlone zostaną najbardziej wartościowe filmy ostatniego sezonu, które gościły bardzo krótko, bądź wcale nie pojawiły się na opolskich ekranach.

Archiwalne
9-festiwal-filmow-rosyjskich-sputnik
19:00

9. Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK

„Sputnik nad Opolem” jest naszą miejską repliką odbywającego się od 2007 r. w Warszawie i innych polskich miastach Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Teraz również My opolanie w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki oraz Kinie Meduza będziemy mieć wyjątkową okazję do oglądania i poznania dzieł kinematografii rosyjskiej ostatnich lat.

Archiwalne
t-mobile-nowe-horyzonty-tournee
19:00

T-Mobile Nowe Horyzonty tournee

Podczas tegorocznego przeglądu zostaną pokazane zostaną filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.To reprezentacja tego, co w repertuarze wrocławskiego festiwalu najlepsze – filmy niebanalne i odważne, które operując odkrywczym językiem opowiadają o problemach współczesności i prowokują do rozmowy o kondycji człowieka dziś, a także przywracają kinu wymiar sztuki.

Archiwalne
tydzien-filmu-niemieckiego
19:00

Tydzień Filmu Niemieckiego

Tydzień Filmu Niemieckiego 2015 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki 02.11.2015 godz. 19:00 Victoria, Niemcy, 2014, reż. Sebastian Schipper, 140 min. 03.11.2015   godz. 19:00 Labirynt kłamstw (Im Labirynth des Schweigens), Niemcy, 2014, reż. Giulio Ricciarelli, 123 min. 04.11.2015   godz. 19:00 Jesteśmy młodzi, jesteśmy silni (Wir sind jung, wir sind stark), Niemcy, 2014, reż.Burhan Qurbani, 128 min. 05.11.2015 […]

Archiwalne
13-festiwal-filmowy-opolskie-lamy
19:00

13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

 

To już trzynasta edycja Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”. W programie nie zabraknie najwybitniejszych dzieł światowej kinematografii, premier, filmów dokumentalnych, konkursu filmów amatorskich i etiud filmowych oraz spotkań z ciekawymi gośćmi.

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-ocalony
20:00

KINO POD GWIAZDAMI – „Ocalony”

Zapraszamy na projekcję filmową w Amfiteatrze NCPP! 

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-ncpp-rysiek-lwie-serce
14:00

BAJKOWE WAKACJE W NCPP – „Rysiek Lwie Serce”

Zapraszamy naszych najmłodszych widzów na projekcje bajek  w Amfiteatrze!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-dzikie-historie
20:00

KINO POD GWIAZDAMI – „Dzikie historie”

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają na projekcję filmu "Dzikie historie". 

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-ncpp-skubani
14:00

BAJKOWE WAKACJE W NCPP – „Skubani”

Zapraszamy naszych najmłodszych widzów na projekcje bajek  w Amfiteatrze!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-oldboy
20:00

KINO POD GWIAZDAMI – „OLDBOY”

Zapraszamy na projekcję filmu "Oldboy" w Amfiteatrze NCPP! 

Archiwalne
filmowy-budzik
18:00

Filmowy Budzik

Filmowy Budzik 26.03.2015 start 18:00

Archiwalne
filmowy-budzik-26-03-2015-start-1800-i-2000
18:00

Filmowy Budzik

 Filmowy Budzik 26.03.2015 start 18:00 i 20:00

Archiwalne
12-festiwal-filmowy-opolskie-lamy-5-8-10-2014
16:00

12 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

 12 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 5-8.10.2014

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-rys-i-splka-24-08-2014-start-1400-amfiteatr-wstep-wolny
14:00

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze – "Ryś i spółka"

 Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze - "Ryś i spółka" 24.08.2014 start 14:00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-iluzja-22-08-2014-start-20-00-amfiteatr-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami: "Iluzja"

 Kino Pod Gwiazdami: "Iluzja" 22.08.2014 start 20.00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-wladza-01-08-2014-start-2000-amfiteatr-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami – "Władza"

 Kino Pod Gwiazdami - "Władza" 01.08.2014 start 20:00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-mambo-lula-i-piraci-27-07-2014-start-1400-amfiteatr-wstep-wolny
14:00

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze – "Mambo, Lula i piraci"

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze - "Mambo, Lula i piraci" 27.07.2014 start 14:00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-chinczyk-na-wynos-26-07-2014-start-20-00-amfiteatr-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami – "Chińczyk na wynos"

 Kino Pod Gwiazdami - "Chińczyk na wynos" 26.07.2014 start 20.00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-czlowiek-na-krawedzi-18-07-2014-start-20-00-amfiteatr-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami – "Człowiek na krawędzi"

 Kino Pod Gwiazdami - "Człowiek na krawędzi" 18.07.2014 start 20.00 Amfiteatr Wstęp Wolny!

Archiwalne
tydzien-filmu-niemieckiego-21-10-2013-pokaz-filmuoh-boy-godz-1900-sala-kameralna-wstep-wolny
19:00

Tydzień Filmu Niemieckiego Pokaz filmu"Oh boy&quot

 Tydzień Filmu Niemieckiego 21.10.2013 Pokaz filmu"Oh boy" Godz. 19:00 Sala Kameralna wstęp wolny

Archiwalne
11-festiwal-filmowy-opolskie-lamy-2013-3-9-10-2013-sala-kameralna-wstep-wolny
21:30

11 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 2013

 11 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 2013  3-9.10.2013. Sala Kameralna  wstęp wolny

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-zambezia-01-09-2013-start-1130-wejscie-do-amfiteatru-1230-rozpoczecie-seansu-wstep-wolny
11:30

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: "ZAMBEZIA"

 Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: "ZAMBEZIA" 01.09.2013 start: 11:30-wejście do Amfiteatru / 12:30-rozpoczęcie seansu, wstęp wolny

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-limitless-23-08-2013-start-2000-amfiteatr-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami: "LIMITLESS"

Kino Pod Gwiazdami: "LIMITLESS" 23.08.2013 start 20:00 Amfiteatr wstęp wolny

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-zakochany-wilczek-11-08-2013-start-1130-amfiteatr-wstep-wolny
11:30

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: "Zakochany Wilczek"

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: "Zakochany Wilczek" 11.08.2013 start 11:30 Amfiteatr wstęp wolny

Archiwalne
bajkowe-wakacje-w-amfiteatrze-zlwik-sammy-w-50-lat-dookola-swiata-21-07-2013-wstep-wolny
11:30

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata

Bajkowe Wakacje w Amfiteatrze: Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata 21.07.2013 Wstęp Wolny 

Archiwalne
kino-pod-gwiazdami-dorwac-gringo-19-07-2013-start-2000-wstep-wolny
20:00

Kino Pod Gwiazdami: "Dorwać Gringo"

 Kino Pod Gwiazdami: "Dorwać Gringo" 19.07.2013 start 20:00 wstęp wolny

Archiwalne
projekcja-filmu-marley-06-02-2013-start-2000-sala-kameralna-bilety-10-pln
20:00

Projekcja filmu MARLEY

Projekcja filmu MARLEY 06.02.2013 start 20:00 Sala Kameralna Bilety: 10 PLN

Archiwalne