Aktualności
< powrót do aktualności

Siesta na tarasie: Dj Vadim

18:00
siesta-na-tarasie-dj-vadim
Archiwalne

DJ Vadim
„Rosyjski książę hip hopu” urodził się w Leningradzie, wychował w Londynie wciąż eksplorując kolejne miejsca. Zadebiutował w 1994 r. zakładając jednocześnie wytwórnię Jazz Fudge, szybko jednak podpisał kontrakt z Ninja Tune, dla której nagrał kilka ważnych z perspektywy rozwoju muzyki klubowej, albumów. DJ Vadim znajduje się w czołówce artystów eksperymentujących z dźwiękiem, jego kolażowy styl jest rozpoznawalny na całym świecie. Wyróżnia go niezwykła wrażliwość oraz inteligencja w łączeniu i zarazem przełamywaniu konwencji nie tylko w hip hopie, ale i reggae, jazz, soul oraz współczesnej elektronice.

Współpracował z wieloma znakomitymi wykonawcami, Takie nazwy jak DJ Krush, Stevie Wonder, Prince, The Roots czy Kraftwerk w wystarczającym stopniu sankcjonują pozycję Vadima. Remixował m.in. The Cure , Erykah Badu oraz Paul’a Weller’a.
Wybrane albumy artysty, które obrazują jego wszechstronność: U.S.S.R. Repertoire (Ninja Tune, 1996) U Can't Lurn Imaginashun (BBE, 2009) Dubcatcher (BBE, 2014) http://www.djvadim.com/

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję