Aktualności
< powrót do aktualności

Siesta na tarasie: Masala Soundsystem

18:00
siesta-na-tarasie-masala-soundsystem
Archiwalne

Masala Soundsystem (słowo "masala" oznacza w Hindi mieszankę przypraw) stanowi muzyczne zjawisko wyjątkowe nie tylko na Polskiej, ale i na światowej scenie. Charakterystyczne brzmienie Masali to zderzenie globalnych i lokalnych tradycyjnych melodii, instrumentów oraz technik wokalnych z dynamicznymi pętlami bębnów, głębokim basem i społecznie świadomą, współczesną miejską poezją.

Wszystko to serwowane jest publice z nieodzowną dawką dzikiej, punkowej scenicznej energii - i nieraz wspierane jest pokazami orientalnych tańców czy kontekstowymi wizualizacjami. Skład Masala Soundsystem tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach działania, wywodzący się z na pozór odległych muzycznych światów - takich jak muzyka ludowa i etniczna, hip-hop czy nowoczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne, ujęte w odpowiedni sposób, okazują się jednak doskonale współgrać i łączą się w fascynująca całość.

Nie ma drugiego zespołu, który wprowadzałby tak szalony plan w życie. Od refleksji i melancholii dub'u i reggae przez taneczność dancehall'u po powalającą energię elektro i drum'n'bass'u. Od delikatności orientalnych brzmień po punkowy "pazur", mądre szaleństwo i bunt przeciw temu co jednoznacznie złe. Od północy po południe, od zachodu po wschód, od przeszłości po przyszłość. Od Tarnobrzegu po Bangladesz. Total Masala! :)

facebook_siesta_masala2016

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję