Aktualności
< powrót do aktualności

Siesta na tarasie: Robert Cichy

21:00
siesta-na-tarasie-robert-cichy
Archiwalne

Pierwsza SIESTA NA TARASIE w 2020 roku odbędzie 26 czerwca, w ramach Nocy Kultury. W związku z sytuacją epidemiologiczną impreza odbędzie się w zmienionej formule, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym poniżej.

Robert Cichy - wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku otrzymał Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę "Smack"  - w kategorii "najlepszy album roku country/blues", co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. Już 26 czerwca br. nakładem Agory odbędzie się premiera drugiego albumu Roberta Cichego "Dirty sun", którą zapowiada singiel "Piach i wiatr". Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Na albumie znajdzie się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Ponadto, pojawią się aż cztery kolaboracje - gośćmi na płycie są bowiem: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.

Jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

 

Teledysk do singla "Piach i wiatr" promujący album "Dirty sun" (premiera: czerwiec 2020 r.)

Utwór "Old times girl" z płyty "Smack" z gościnnym udziałem Ani Dąbrowskiej:

Social Media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/r.cichy/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/cichymusic/

 

 

 

file-pdfRegulamin imprezy: Siesta na tarasie

Bilety:
10 zł.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję