Aktualności
< powrót do aktualności

SYLWESTER POD RATUSZEM

22:00
sylwester-pod-ratuszem-31-12-2014-start-2200
Archiwalne

Prezydent Miasta Opola wraz z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki serdecznie zapraszają na coroczną imprezę sylwestrową pod opolskim Ratuszem. Witając Nowy Rok, szampańską zabawę zapewni grupa Jamal oraz Jarecki&BRK! Podczas imprezy sylwestrowej pod opolskim Ratuszem można będzie nie tylko potańczyć w rytm największych przebojów, ale także wziąć udział w wielu konkursach, w ramach których przewidziano mnóstwo atrakcyjnych nagród. A o północy odbędzie sie pokaz fajerwerków.  Imprezę poprowadzi Donat Przybylski, dziennikarz Radia Opole. 

 

Plan imprezy:

22:00 - konkursy, gry i zabawy

23:00 - koncert grup Jarecki&BRK oraz JAMAL

24:00 - pokaz sztucznych ogni

 

W SYWESTROWĄ NOC PAMIĘTAJMY O ZWIERZĘTACH! 

 

Huczne pokazy sztucznych ogni są nieodłącznym elementem sylwestrowych imprez. Niestety to co nas cieszy, u naszych zwierząt może wywoływać dezorientację i strach. Zróbmy zatem wszystko aby czuły się bezpiecznie. Pies ma bardzo wrażliwszy słuch więc strzały petard może odczuwać jako fizyczny ból. Oto kilka wskazówek jak przygotować naszego pupila, aby komfortowo czuł się w tą nietypową dla niego noc:

-  Należy stworzyć dla psa miejsce bezpieczne, w którym będzie mógł się schronić w Sylwestra. Najlepiej, aby było to spokojne, przyciemnione (z dala od błysków ogni) miejsce w którym nasz pies zazwyczaj wypoczywa i relaksuje się. Nie należy psa nigdzie na siłę zamykać lub gasić światła. Pozwólmy mu wybrać jego bezpieczne miejsce samemu na podstawie obserwacji przed Sylwestrem. Niech ma tam zapewnioną wodę, ulubiony koc, zabawki i ogólną wygodę itd.

-  W dzień sylwestra, należy wyprowadzi psa przed czasem odpalania ogni oraz nakarmić na godzinę przed początkiem strzelania.

-  Można ustawić jakąś spokojną muzykę, która będzie zagłuszać odgłosy ogni sztucznych. Nie może być to jednak muzyka zbyt głośna. Jeśli  pies czuje się  zdenerwowany muzyką należy ją wyłączyć.

- Nie staraj się uspokajać psa, głaskać i chwalić gdy zacznie się bać. Odbierze on to jako sygnał, że strach jest czymś godnym pochwały i jednocześnie wyczuje nasze zdenerwowanie. Samemu należy również zachować spokój i nie zwracać uwagi na wybuchy.  

- Należy pamiętać, że w czasie stresu psy są nieprzewidywalne. Dlatego przed Sylwestrem należy przejść po domu i sprawdzić czy nie ma nigdzie niskich, oszklonych drzwi, ostrych progów o które pies może sobie zrobić krzywdę. 

- Gdy zwierzę jest bardzo nerwowe dla jego bezpieczeństwa możemy podać środki uspokające polecone przez lekarza weterynarii.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję