Aktualności
< powrót do aktualności

Ulica Kultury : Soundwave!

19:00
ulica-kultury-soundwave-15-04-2011-start-19-00-bilety-w-cenie-40-pln-przedsprzedaz-50-pln-w-dniu-koncertu-punkty-sprzedazy-kiosk-kulturalny-oraz-kofeina-art-cafe
Archiwalne

 Ulica Kultury: Soundwave! Jest integralną częścią organizowanej przez Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych ULICY KULTURY v. 3 i za zadanie ma zaprezentowanie w Opolu unikalnych projektów i zespołów z całej Europy, które nie boją się eksperymentów, bawiąc się i fascynując nas jednocześnie nieoczywistą muzyczną formą. To swoista podróż do krainy dźwięków często nieokiełznanych i awangardowych, trudnych do sklasyfikowania – ale przy tym niebywale zajmujących i intrygujących.

W Opolu wystąpią:

OF THE WAND AND THE MOON [Dania]

Legendarny już projekt neofolkowy wystąpi w kwietniu po raz pierwszy w Polsce! Of The Wand And The Moon - niezwykły twór duńskiego muzyka Kima Larsena - zadebiutował w 1999 roku albumem "Nighttime Nighthymnes", łącząc ze sobą w intrygujący sposób neofolkowe elementy z dark ambientowymi pasażami, wzbogaconymi o mocną, plemienna rytmikę. Przez lata wypracował swój unikalny styl - porównywalny nieco do dokonań Death In June - stając się jedną z ikon neofolku i jednym z najważniejszych zespołów germańskiej oraz skandynawskiej "frakcji" tego nurtu (u boku takich zespołów jak Forseti, czy Sonne Hagal). W Opolu Of The Wand And The Moon pojawi się na niezwykłym koncercie w specjalnym czteroosobowym składzie (między innymi w towarzystwie perkusisty Johna Murphy`ego).

www.ofthewandandthemoon.dk
www.myspace.com/ofthewandandthemoon

IRFAN [Bułgaria]

Irfan to bułgarski zespół z pogranicza world music, etheral, ambient, czy folk z elementami muzyki średniowiecznej. Jego nazwa zapożyczona jest z terminologii sufickiej i oznacza mistyczną wiedzę, gnozę. Jest to zaproszenie w niezwykłą podróż po Bałkanach i Azji Mniejszej. Poprzez problem z zaklasyfikowaniem ich muzyki często przyczepia im się również łatkę muzyki sakralnej, czy neoklasyki. Najodpowiedniej chyba będzie jednak porównać twórczość Irfan z dokonaniami Dead Can Dance. Opolską publiczność zachwyci elektryzującą mieszanką etnicznych tradycji muzycznych (Bułgarii, Bałkanów, Persji, Kaukazu, a nawet Północnej Afryki), poruszających i niezwykle silnych damsko-męskich wokaliz oraz przestrzennych ambientowych pasaży - a wszystko przy akompaniamencie niezwykle bogatego instrumentarium world music (min bodhran, oud, saz, darbuka, bendir, duduk, kaval). Zespół z powodzeniem koncertował we Francji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, a nawet w Polsce - na słynnym festiwalu Castle Party w Bolkowie.

www.myspace.com/irfantheband

MATT HOWDEN / SIEBEN [Anglia]

Sieben to projekt muzyczny autorstwa Matta Howdena, muzyka związanego z neofolkową grupą Sol Invictus. Matt, genialny wirtuoz skrzypiec i multiinstrumentalista, z każdą kolejną swoją płytą stopniowo ograniczał wykorzystywane instrumentarium, by skupić się w końcu na swym ukochanym instrumencie - skrzypcach. Jego technika twórcza opiera się na wyprowadzeniu frazy, którą następnie zapętla i wzbogaca o kolejne, precyzyjnie dobrane szczegóły (w tym kontekście mówi się często o Howdenie, jako o Dub FX`ie neoklasyki). Efekt końcowy jest zaskakujący - słuchając utworów Howdena trudno uwierzyć, iż stanowią one pracę wyłącznie jednej osoby. Howden otwarcie przyznaje się do inspiracji muzycznych wyniesionych z klasycznej angielskiej muzyki, zaraz obok wymienia jednak takie zespoły jak Joy Division, Echo and the Bunnymen, czy Bauhaus. Całość okraszona jest niesamowitym wokalem Matta.

www.matthowden.com
www.myspace.com/matthowden7

1. ZAKUP BILETÓW:

• OSOBY ZAINTERESOWANE KUPNEM BILETÓW PRZEZ INTERNET NA KONCERT SOUNDWAVE: ULICA KULTURY (OF THE WAND AND THE MOON, MATT HAWDEN/SIEBEN, IRFAN), KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 15 KWIETNIA 2011R. O GODZIENIE 19:00 W NARODOWYM CENTRUM POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU PROSZONE SĄ O DOKONANIE WPŁATY NA RACHUNEK ORGANIZATORA:
89 1940 1076 3079 3831 0003 0000 LUKAS BANK
STOWARZYSZENIE OPOLSKI PROJEKTOR ANIMACJI KULTURALNYCH, UL. H. SIENKIEWICZA 20OF, 45-037 OPOLE
Z DOPISKIEM SOUNDWAVE: ULICA KULTURY
• PO DOKONANIU WPŁATY NA RACHUNEK ORGANIZATORA PROSIMY O PRZESŁANIE POTWIERDZENIA WPŁATY NA ADRES E-MAIL UK.WPLATY@GMAIL.COM

• WPŁATY NA KONTO PRZYJMUJEMY DO 14 KWIETNIA 2011R. DO GODZINY 11:00,

• BILETY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W:
KIOSK KULTURALNY, UL.PIASTOWSKA 17, 45-081 OPOLE,
KOFEINA ART-CAFE, UL.KOŚCIUSZKI 31, 45-062 OPOLE,

2. ODBIÓR
ZAKUPIONE BILETY BĘDĄ NA PAŃSTWA CZEKAĆ W KASIE NCPP NA 2 GODZINY PRZED ROZPOCZĘCIEM KONCERTU. PODCZAS ICH ODBIORU NALEŻY SPODZIEWAĆ SIĘ, ŻE KASJER POPROSI O POTWIERDZENIE WPŁATY BĄDŹ DOWÓD TOŻSAMOŚCI, ABY UPEWNIĆ SIĘ, ŻE WYDAJE BILETY WŁAŚCIWYM OSOBOM.

3. ZWROTY BILETÓW
• ZWROTY WPŁAT W PRZYPADKU ODWOŁANIA, ZMIANY DATY IMPREZY LUB NIEMOŻNOŚCI UCZESTNICTWA W IMPREZIE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD KLIENTA BĘDĄ REALIZOWANE NA KONTO KLIENTA DO 7 DNI OD DATY IMPREZ

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję