Aktualności
< powrót do aktualności

Variete

20:00
variete
Archiwalne

Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2017 roku  zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha. Zespół dowiódł, że tworzy jedyne w swoim rodzaju zespolenie hipnotycznej muzyki z poetyckimi tekstami wokalisty Grzegorza Kaźmierczaka.

 Variete zadebiutowało w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor i flagowy przedstawiciel stylu cold wave. Dzięki nieustającej ewolucji, otwarciu na nowe trendy i artystycznej niezależności zespół na przestrzeni lat wymykał się wszelkim konwenansom i stylistycznym szufladkom. Nowa płyta jest kontynuacją tej ścieżki, na której nie brakuje nowych wątków i zaskoczeń.

 

Variete, dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub, jazz i elektronikę.   Niezmiennie osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć, dzięki którym można osiągnąć stan prawdziwej wolności.

 

Album „Nie wiem” ukazał się 22 września 2017 r. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”.                                                                                        Pulsująca i metafizyczna atmosfera muzyki Variete pobudza wyobraźnie, wciąga i pozostaje na długo z słuchaczem.

facebook_Variete_2018

Bilety:
30 zł (przedsprzedaż); 40 zł (w dniu koncertu).

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję