Aktualności
< powrót do aktualności

Wacław Zimpel

20:00
waclaw-zimpel
Archiwalne

The Polish composer and clarinetist Waclaw Zimpel is a musical chameleon.
- Stephen Heyman, New York Times

Polski kompozytor i klarnecista Wacław Zimpel jest jednym z najbardziej obiecujących muzyków z europejskiego kontynentu.
- Eyal Hareuveni, All About Jazz

Nazwisko Zimpla wpisuje się w listę europejskich jazzmanów takich jak, Surman, Sclavis czy Trovesi, którzy dali nowe życie klarnetowi basowemu, kontynuując tradycję Dolphy'ego.
- Francesco Martinelli, pointofdeparture.org

Wacław Zimpel - polski klarnecista i kompozytor, doceniany zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów. Od początku kariery towarzyszą mu pozytywne recenzje w polskich i zagranicznych mediach oraz prestiżowe wyróżnienia. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko.
New York Times nazwał Zimpla “muzycznym kameleonem”.

Zimpel posiada solidne wykształcenie, zdobyte w poznańskiej Akademii Muzycznej, w klasie klarnetu klasycznego, oraz w Hannoverze w Hochschule fur Music und Theater. Jego umiejętności i talent dostrzegli zarówno muzycy, z którymi współpracuje na całym świecie, jak i krytycy i publiczność. Laureat Paszportu Polityki za rok 2016.

facebook_waclaw_2018

Bilety:
25 zł (przedsprzedaż); 35 zł (w dniu koncertu).

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję