Wojewódzkie Święto Szkolnictwa Zawodowego

wojewodzkie-swieto-szkolnictwa-zawodowego

Już 1 maja 2015 na terenie AMFITEATRU NCPP odbędzie się największa w historii impreza promująca szkolnictwo zawodowe.

czas: 17:00 – 21:00

WYSTĄPIĄ:

MALEO REGGAE ROCKERS

W 1997 roku Maleo zakłada Maleo Reggae Rockers. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta pt. „ZaZuZi" (PolyGram Polska). Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał.

Zespół zaczął intensywnie koncertować, grając mnóstwo imprez zarówno w Polsce jaki i za granicami.

W czerwcu 2001r. grupa Maleo Reggae Rockers zagrała 6 dniową trasę wraz z Jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem. Latem 2002 zespół ponownie zagrał trasę REGGAE TOUR 2002 (18 koncertów) wraz z Kofim Ayivora - wokalista legendarnej formacji OSBISA oraz Michaelem Blackiem. Owocem tej współpracy są płyty: "Maleo Reggae Rockers & Michael Black Live2002" (2002, Polskie Radio) oraz „DVD Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003" (2003, Złoty Maleo).    W 2006 roku nakładem Universal Music Polska ukazuje się kolejna płyta zespołu zatytułowana „ReggaeMova” (2006, Universal Music Polska), która zebrała niezwykle pochlebne opinie.

Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświeconych walce o demokrację na Białorusi - „Solidarni z Białorusią”.

Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba” (2009, Universal Music Polska), za którą zespół otrzymał nominację do „Fryderyka” i „Superjedynki” .

Latem 2010 grupa zagrała na największym festiwalu reggae w Europie : Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa: “Maleo Reggae Rockers & Goście – XVI Przystanek Woodstock” (2010, Złoty Melon).

NATALIA NIEMEN

Natalia Niemen to piosenkarka, autorka muzyki i tekstów.Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną.

Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

MATE.O

Mate.o debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał 3 autorskie albumy: "Totalne uwielbienie" (1998), "Jesteś dobry dla mnie" (2002), "Zapominam siebie" (2006). W 2004r. wydał singiel w wersji anglojęzycznej - "Acoustic Summer 04".Od 10 lat regularnie koncertuje w kraju m.in. kilkakrotnie brał udział w prestiżowych festiwalach: Slot Art Festiwal (Lubiąż), Song of songs(Toruń), Festiwal muzyki dobrej (Warszawa), Festiwal stróżów poranka (Chorzów), a także występował w licznych klubach muzycznych, salach koncertowych, kościołach czy imprezach plenerowych.W 1999r. rozpoczął międzynarodową działalność koncertową występując czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie brał udział w solowych projektach wraz z Natalią Niemen, ostatni koncert w listopadzie b.r. w Chicago, wraz z Mieczem Szcześniakiem i Beatą Bednarz), Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii (listopad 2006), Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi.Mate.o wielokrotnie występował z wieloma cenionymi polskimi artystami, m.in. Mieczem Szcześniakiem, New Life M, TGD, Beatą Bednarz (Big Stars), Joachimem Menclem, Natalią Niemen, Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Saruel, Arką Noego oraz z wieloma innymi. Jego twórczość jest często wykorzystywana na płytach i koncertach m.in. chóru TGD (Trzecia Godzina Dnia), z którym od wielu lat występuje jako solista wraz z Mieczem Szcześniakiem i Beatą Bednarz, biorąc udział w telewizyjnych projektach pod kierownictwem Elżbiety Skrętkowskiej (Szansa na sukces). Można go było zobaczyć także w koncertach telewizyjnych pod kierownictwem muzycznym Marcina Pospieszalskiego oraz wspólnych występach z Arką Noego.

Muzykę zespołu można zaliczyć do nurtu pop-jazz. Ich twórczość nasycona jest ciekawymi pomysłami i aranżacjami, oraz niebanalną oprawą tekstową. Każdy znajdzie tu coś fascynującego, niespotykanego i na pewno nie da się tej muzyki szybko zapomnieć.