Aktualności
< powrót do aktualności

Zakopower, Carrantuohill – Touch of Ireland

20:00
zakopower-carrantuohill-touch-of-ireland-5-08-2011-godz-20-00-amfiteatr-bilety-25-pln-przedsprzedaz-35-pln-w-dniu-koncertu-bilety-dosteppne-w-kasie-ncpp-i-kiosku-kulturalnym-miejsca-nie
Archiwalne

  Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ponad 25 tys. sprzedanych egzemplarzy) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych –zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrodyYACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach! Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem Nigela Kennedy’ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status Złotej Płyty. Teksty, oprócz członków zespołu, napisali m. in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Tylko jedno się nie zmieniło, Zakopower dzięki swojej pasji i miłości do muzyki pozostaje najbardziej energetycznym zespołem na Polskim rynku muzycznym. Charyzma, wrażliwość, entuzjazm, siła, niezwykle głębokie, przejmujące dźwięki i wrażliwe teksty. W 2008 roku Zakopower został laureatem nagrody Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później drugi wielki sukces, zdobywając nagrodę jury oraz zgarniając nagrodęSuperpremiery w łącznym głosowaniu jury i publiczności w konkursie premier na 45 Festiwalu Opolskim!

Podsumowaniem bardzo udanego sezonu koncertowego zespołu (ponad 100 koncertów w tym za granicą:w Indiach, na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji, w USA) jak również dotychczasowych poczynań zespołu na scenie muzycznej było DVD Koncertowo wydane w kwietniu 2009. Niespełna rok później Koncertowo osiągnęło status ZŁOTEJ PŁYTY!

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. W Polsce niewiele jest zespołów które mogą się pochwalić takim wynikiem. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na trzech prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall w Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy.

 

 Grupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową. 

 

 Touch of Ireland to widowisko muzyczno-taneczne stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenia artystyczne grupy CARRANTUOHILL oraz współpracującej z nią formacji tanecznej REELANDIA. Carrantuohill oferuje przedstawienie artystyczne, gdzie swoją muzykę traktuje jako tło do niezwykle widowiskowego irlandzkiego tańca. Na bazie wielu wspólnych prób i koncertów z wyśmienitą formacją taneczną REELANDIA został opracowany program, gdzie niezwykle szeroko prezentowany jest irlandzki taniec w mistrzowskim wydaniu z licznymi elementami tzw „step dance” - tak charakterystycznego dla tańca z Zielonej Wyspy. Bogate stroje i finezyjne układy taneczne zachwycają każdego widza.

 Strona internetowa widowiska Touch of Ireland : www.touchofireland.pl
 

 

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję