Debiuty 2020

Cover FB

Wyniki

1. Palmy – Stare wieżowce – 32 pkt
2. Iga Kozacka – Fala – 16 pkt    /    Zna.Makowska – Koncert życzeń 16 pkt
3. Loth – Zwierciadło – 14 pkt
4. Sabina – Kołysanka – 10 pkt
5. VHS – Bez słów – 8 pkt


Agnieszka Szydłowska

1. Sabina – Kołysanka (10 pkt)

Osadzony w stylistyce tanecznej elektroniki spod znaku Jamiego XX utwór ma szanse ciekawie wybrzmieć na scenie i zwrócić uwagę publiczności. Może nie jest to typowy festiwalowy przebój ale słychać w nim ciekawe tropy z muzyki najnowszej.  Sabina Karwala wydaje się być artystką kompletną, ukształtowaną - ma swoją muzyczną drogę i wie, w jaki sposób połączyć ja z innymi dziedzinami sztuki. Bardzo dobrze śpiewa - od tego powinnam być może zacząć. Uważam, że powinna nam się pokazać na opolskiej scenie - jestem ciekawa nie tylko samego zespołu ale także tego w jaki sposób zostanie przyjęty.

2.Iga Kozacka – Fala (8 pkt)

Iga śpiewa świetnie. Bardzo świadomie wykorzystuje swój głos, to instrument o szerokiej skali i dużych możliwościach. Szczęśliwie  robi to nie tracąc niezbędnego w wykonywaniu muzyki rozrywkowej luzu i spontaniczności. Jest więcej niż gotowa by zabłysnąć na festiwalowej scenie.

3.Palmy – Stare wieżowce (6pkt)

Prochu nie odkrywają - do muzycznego krajobrazu budowanego gitarami, syntezatorem i wokalem zdążyliśmy się już w muzyce rozrywkowej przyzwyczaić. Palmy reprezentują kolejne pokolenie muzyków, którzy z pasją i twórczo przekształcają klasyczne podejście do myślenia o piosence. Łączą przebojowość z melancholią.  Zespół jest dobrze zgrany, swobodnie i z dużym wdziękiem komponuje i wykonuje swoją muzykę. Myślę, że bez problemu odnajdą się na festiwalowej scenie i powalczą o uznanie publiczności.


Błażej Król

1. Palmy –  Stare wieżowce (10 pkt)

Dobra nowoczesna produkcja. Sprytnie przemycono w utworze retro ”patenty.” Dobra melodia. Ciekawy tekst.

2. Iga Kozacka – Fala (8 pkt)

Wpadająca w ucho melodia. Potrafią̨ zainteresować słuchacza. Ciekawy tekst. Motownowy klimat w nowoczesnej produkcji. Mrozu ma konkurencje.

 3. Loth – Zwierciadło (6 pkt)

Potencjał komercyjny, ale z zachowaniem dobrego smaku. Niebanalna melodia. Ciekawa barwa głosu.


Marek Całka

1.Zna.Makowska - Koncert życzeń (10 pkt)

 Piosenka ma dobry taneczny bit i brzmi nowocześnie. Cenię artystów o "krzywych twarzach na plakatach" i uważam, że brakuje dziś twórców, którzy nie mieszczą się w „ciasnym gorsecie scenariusza".  Czekam na refren w następnej piosence.

2.VHS - Bez słów (8 pkt)

Uwagę zwraca produkcja i kompozycja tej piosenki. Utwór doskonale wpisuje się w obecne trendy muzyki w Polsce. Teoretycznie ma wszystko aby stać się hitem. To czego brakuje mi w tym utworze to niepoprawność w śpiewaniu wokalisty, mimo to chętnie posłucham następnych utworów tego zespołu.

3.Palmy - Stare Wieżowce (6pkt)

Nie jestem fanem muzyki Pop-Rock, ale pierwsze sekundy tej piosenki wprowadziły mnie w klimat muzyki Pop lat 90-tych. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ nawiązywanie do tamtych czasów w muzyce nie jest obecnie powszechne. Nie sposób również nie dostrzec atmosfery, którą stworzył zespół w tym utworze.


Agnieszka Jurowicz

1.Palmy – Stare wieżowce (10 pkt)

Zespół bez wątpienia sprawny. Płynnie poruszający się w obrębie pop-rockowej stylistyki. Dzięki połączeniu gitar z syntetycznymi brzmieniami potrafili zbudować klimat tej piosenki. Plus ciekawy i dobrze się wpisujący w utwór wokal. Niezły tekst. Połączenie tych wszystkich zalet sprawia, że umieszczam ich na pierwszym miejscu.

2. Loth -  Zwierciadło (8 pkt)

Na pewno na żywo brzmią bardziej drapieżnie niż w tym utworze.  Ciekawa rockowa kompozycja. Mało takiej muzyki w popularnych mediach, a szkoda.

3. Zna.Makowska  - Koncert życzeń (6 pkt)

Ciekawy tekst i niebanalne podejście do kompozycji. Choć  mi brakuje pewnej klamry zamykającej ten utwór. Jest nowocześnie i bujająco. Bardzo przyjemna piosenka.

 

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję