Eliminacje do Debiutów 2018

KRZYSZTOF ZALEWSKI


Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą "ZELIG", którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. Ostatnia autorska płyta Zalewskiego to krążek „ZŁOTO", wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. „Złoto" jednak to nie same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie... Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz. Za "Złoto" otrzymał 3 nominacje do Fryderyka 2017 i płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki "Miłość Miłość" pochodzącej z płyty stał się przebojem z ogromną ilością odsłon (obecnie ok. 7mln), kolejny singiel "Polsko" przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

 

PAWEŁ WALICKI


Założyciel ART2 Music, niezależnego wydawnictwa płytowego i agencji koncertowej. Przedstawiciel m.in. Voo Voo, Julia Marcell, Król, Fisz Emade Tworzywo, Rebeka, Justyna Święs, Zygmunt Staszczyk. Z branżą muzyczną związany od 1995 roku. Jako projekt manager i szef oddziału Muzyki Polskiej w firmie fonograficznej Pomaton/EMI Music Poland, realizował projekty takich Artystów i zespołów jak: Grzegorz Ciechowski, Republika, Grzegorz Turnau, T.Love, Raz, Dwa, Trzy, Pati Yang. W latach 2006-2008 manager Marii Peszek (projekt Miasto Mania) w agencji koncertowej KAYAX. Od 2009 Paweł Walicki wraz z kilkuosobowym zespołem, prowadzi własną agencję artystyczną ART2 Music. Prócz współpracy z dobrze znanymi Artystami, chętnie wspiera debiutantów, podejmuje współpracę przy projektach nowych interesujących zespołów.

 

fot. Jakub Włodek (Gazeta Wyborcza)

JAREK SZUBRYCHT


Wydawca i redaktor naczelny „Gazety Magnetofonowej”, kwartalnika o polskiej muzyce. Dziennikarz współpracujący z „Gazetą Wyborczą” i „Polityką” (wcześniej m.in. z „Przekrojem”, „Machiną” i „Filmem”), PR manager w Grupie Interia. Autor książek, m.in. o zespołach Slayer i Vader, Maryli Rodowicz i Czesławie Mozilu. Fani muzyki metalowej znają go z zespołu Lux Occulta.

 

poliwoda

RAFAŁ POLIWODA


Dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Zawodowo i prywatnie miłośnik polskiej muzyki.

Ta strona używa pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Akceptuję