Sponsor ECO SA

Bluszcz, Franio Mucha

24 marca 2023 20:00 Sala Kameralna NCPP
Bluszcz, Franio Mucha
Koncertarchiwalne


Wrocławski duet elektroniczno-gitarowy Bluszcz tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół śmiało czerpie z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat. 80 z elementami post-punka.
Zadebiutowali albumem Junior w 2017 roku, a swój pierwszy koncert zagrali na OFF Festival. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugie LP pt. W Naszych Domach, tym razem w całości w języku polskim. We wrześniu 2020 r. powrócili ze świetnie przyjętym krążkiem Kresz.
Na najnowszym albumie  Nowy Pop znajdziecie 10 numerów, pełne tęsknoty za najbardziej barwnym okresem muzycznym. 

Franio  Mucha 

Franio Mucha to solowy projekt za którym stoi Mikołaj Gawron, 19-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową. Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku.  Świeżość i młodość łączy się z dojrzałością emocjonalną twórcy.  Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.  Debiutancki album “BAKELIT” został wydany w 2022 nakładem Seszele Records.


 


powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy NCPP:

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy Kogeneracja
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X