Sponsor ECO SA

Dni Opola: Miasto jest nasze!

21 maja 2022 21:00 Amfiteatr NCPP Bilety : 40 zł.
Dni Opola: Miasto jest nasze!
KoncertKUP BILET


Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprasza na koncert.

Głównym motywem koncert
u jest obecność muzyki w przestrzeni miejskiej, jej społeczno-kulturowy charakter. Muzyka i miasto niezmiennie się przenikające, nadają rytm ważnych dla nas chwilom, budują wspomnienia, poczucie przynależności, ale również niejednokrotnie osamotnienia. Miasto w muzyce traktowane jako przestrzeń, która wzmacnia, buduje, ale również stwarza trudności, niezmiennie inspiruje twórców.
Piosenki, których rdzeniem w warstwie lirycznej jest miasto, nie tylko potrafią oddać jego duszę, ale na zawsze pozostać w pamięci odbiorców. Miejskie legendy niejednokrotnie  współtworzy muzyka, nadaje miejscom tożsamość, ugruntowuje ich znaczenie.
 
Dyrektorem artystycznym koncertu  jest Andrzej Smolik - muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Znane piosenki, w których miasto gra główną rolę, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Smolika wykonają topowi artyści polskiej sceny alternatywnej; Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolsky, Julia Marcel, Baasch. Kev Fox.  Wokalistom towarzyszyć będzie zespół w składzie: Aleksander Orłowski, Krzysztof Pożarowski, Michał Gołąbek oraz sekcja dęta pod kierownictwem Łukasza Korybalskiego.
 
Koncert w sferze wizualnej dopełni scenografia i wizualizacje stworzone przez Tomasza Kuczmę – artystę wizualnego, autora okładek albumów muzycznych m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Przybysz, Mery Spolsky i wielu innych.

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X