Sponsor ECO SA

Koncerty promenadowe: Joao De Sousa

1 sierpnia 2021 17:00 Plac Wolności
Koncerty promenadowe: Joao De Sousa
Koncertarchiwalne

João de Sousa to mieszkający w Polsce od ponad dekady Portugalczyk. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i producentem muzycznym; na swoim koncie ma dwie płyty z oryginalnymi utworami (Luta [Bitwa], 2016; Ideal [Ideał], 2018) oraz liczne współprace z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej ostatniego dziesięciolecia.
João de Sousa powraca w 2021 z kolejną solową płytą. Tym razem napisaną i wyprodukowaną w całości w Warszawie. Artysta zdecydował się na współpracę z producentem: Igorem Nikiforowem - której owocem jest płyta "Furacão" [Huragan], wydana w kwietniu tego roku.
Fakt, że João śpiewa przede wszystkim po portugalsku w kraju, w którym większość osób nie rozumie tego języka, sprawił, że artysta wykreował swój osobisty sposób pisania i śpiewania słów tak, aby były one zrozumiałe dla słuchacza przede wszystkim jako zapis dźwiękowy. Po przełamaniu barier językowych, teksty João de Sousy tchną zmysłowością i upodobaniem do kalamburów, które nierzadko prowadzą nas w świat surrealistycznych obrazów.
O płycie "Furacão" João mówi tak:
„Chciałem za pomocą Furacão zatrzymać historyczny rok 2020, rok, który rozpoczął nowe doświadczenie w ewolucji naszego gatunku. Gwałtowny początek został równocześnie naznaczony zwolnieniem rytmu życia. Na zewnątrz nagła zmiana, a ja, zamknięty, zawieszony. Patrzę przez okno i czuję, że coś gwałtownego się porusza, a ja tego nie dostrzegam. A przecież zmiana i gwałtowność to ja. I sądzę, że wszyscy tacy jesteśmy. A tak trudno nas zobaczyć... dlatego, od zawsze piszę piosenki. To napięcie między gwałtownością a niewidzialnym zawsze, odkąd pamiętam, mnie fascynowało, i zawsze istniało. Ostatnio, jedynie, mam więcej materiału do pracy".


Oprócz albumu "Furacão", w roku 2021 premierę miała płyta wydana wspólnie z Bastarda Trio - "Fado", gdzie w sposób unikatowy i odważny muzycy wspólnie sięgają po klasyczny repertuar fado.
Podczas solowego koncertu, João zaprezentuje piosenki z albumu "Furacão", pojawią się też utwory z albumu "Fado"... a także kilka niespodzianek!
 

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X