Sponsor ECO SA

Koncerty promenadowe: Magda Navarrete Trio Flamenco

15 sierpnia 2021 17:00 Plac Wolności
Koncerty promenadowe: Magda Navarrete Trio Flamenco
Koncertarchiwalne

MAGDA NAVARRETE Flamenco Trio
 
To skład 3 wybitnych muzyków polskiego pochodzenia, którzy swe muzyczne życie dedykowali muzyce świata.
Ich drogi zeszły się tworząc niesamowitą fuzję muzyczną, którą zaprezentują na opolskiej scenie. Muzycy sprytnie łączą tradycyjne flamenco, gdzie gitara, instrumenty perkusyjne mieszają się ze śpiewem i tańcem flamenco Magdy Navarrete. Wędrując dalej poszukują powiązań z muzyką sefardyjską, żydowską, a nawet fuzjując kilka piosenek w jęz. polskim, m.in. hiszpańskojęzyczna wersja "Uciekaj moje serce", którą artyści nagrali ze Stanisławem Sojką. Agora 2017 ("Vete mi corazón").
Koncert choć zagrany będzie w oszczędnym instrumentarium trio momentami zamienia się w porywający spektakl i aż trudno uwierzyć, że tyle różnych kolorów, brzmień i nastrojów wypływa z tego ensemble.
Magda Navarrete - wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Artystka Warner Music i Agory. Tworzy spektakle teatralne, nagrywa płyty, koncertuje po całym świecie czerpiąc z muzyki flamenco,hiszpańskojęzycznej i bałkańskiej i żydowskiej. 
Od lat konsekwentnie działa na rynku World Music, tworząc niezwykłe widowiska muzyczne z teatralnym zacięciem, z którymi koncertuje na wszystkich kontynentach. 
Wciąż gdzieś w drodze pomiędzy Polską, a Hiszpanią, w której mieszka od kilku lat. Prowadzi szereg warsztatów wokalnych i artystycznych, jest też dyrektorem Instytutu Wokalnego: Modern Vocal Training.  Nagrała cztery płyty: “Chilli” z Noche de boleros, “IMAN” pod własnym nazwiskiem, “Warszawski Lutosławski” z Piotrem Steczkiem, “Mezihra” z międzynarodowym składem: Caravana Banda.
Z Magdą Navarrete zagrają:
Andrzej Lewocki - gitara flamenco, cajón
Mateusz Sieradzan - cajón, instrumenty perkusyjne


 

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy

Miasto Opole Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X