Sponsor ECO SA

Krzysztof Kiljański i Witold Cisło - świątecznie

9 grudnia 2021 20:00 Sala Kameralna NCPP
Krzysztof Kiljański i Witold Cisło - świątecznie
Koncertarchiwalne

Po 15 latach znów razem na scenie!

Krzysztof Kiljański wokalista o nieprzeciętnym głosie i Witold Cisło twórca przeboju "Prócz Ciebie Nic" - kompozytor i producent debiutanckiego albumu tego duetu.
W 2005 roku, wydana nakładem Kayaxu płyta Kiljańskiego i Cisło "In the room" została sprzedana w niemal 100-tysięcznym nakładzie. Panowie zagrali razem setki koncertów, przejechali tysiące kilometrów, udzielili dziesiątek wywiadów. To był prawdziwy sukces.  Aby uczcić "okrągła rocznicę" tego sukcesu, panowie K. i W. przygotowali koncert z największymi przebojami z tej płyty w nowych aranżacjach na głos i gitarę.. W programie usłyszymy znane i lubiane świąteczne standardy. 

Krzysztof Kiljański
Debiutował w połowie lat ’80. Wówczas związany głównie z piosenką autorską, studencką. Na profesjonalnej scenie od 1990 roku. W 2001 roku zyskał uznanie w środowisku jazzowym (i nie tylko), jako interpretator utworów Franka Sinatry.
W 2005 roku zadebiutował fonograficznie płytą “In The Room”, którą współtworzył z Witoldem Cisło. Album ten zdobył status Platynowej Płyty, piosenka promująca album “Prócz Ciebie Nic” w duecie z Kayah, została nagrodzona „Fryderykiem” 2005.

Witold Cisło
Kompozytor, producent, multiinstrumentalista, autor platynowej płyty Krzysztofa Kiljańskiego – „In the Room” – w tym przeboju „Prócz Ciebie, nic” – duet Kayah i K. Kiljański. Dodatkowo wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców m.in.: Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak.

 

powrót
Zakup pętli indukcyjnej i barierek - baner

Partnerzy

Miasto Opole Muzeum Polskiej Piosenki ECO Logistyka Miejska Biblioteka Publiczna Opolskie Lamy
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X